Solana (SOL) Durmuyor: Her Gün Yeni Rekorlar Geliyor!

İlayda Peker

Piyasada genel bir düşüş yaşanırken Solana (SOL) rekor kırmaya devam ediyor. Son 24 saat içinde yaklaşık olarak %30 yükselen SOL, 60 milyar doların üzerindeki piyasa değeri ile 6. en büyük kripto para konumunu XRP’den devralmış oldu.

Solana’ya Talep Artıyor

Solana, geliştiricilerin merkezi olmayan uygulamalar (DAPP’ler) ve merkezi olmayan özerk kuruluşlar (DAO) oluşturmasını sağlayan, hızla büyüyen bir teknoloji platformudur. Platform 2018’de piyasaya sürüldü ve dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’a doğrudan rakip olduğu ifade ediliyor.

Solana, Ethereum‘un yaptığı her şeyi daha iyi ve daha verimli bir şekilde yapmayı hedefliyor. Ayrıca Solana, başlangıçta bir proof-of-work konsepti benimsedi. Bu da Solana’yı verimli bir ağ haline getiriyor.

Buna ek olarak Solana’nın Ethereum’dan çok daha hızlı olduğu da ifade ediliyor. Ethereum ağında saniyede en fazla 20 işlem gerçekleşebilirken Solana ağında saniyede 2.000’den fazla işlem gerçekleşebiliyor.

Solana’da FOMO Yaşanıyor

Tüm bu özelliklere ve çeşitli gelişmeler bağlı olarak SOL fiyatında yaşanan artış bir FOMO (kaybetme korkusu) oluşmasına sebep oluyor. Grafiklere bakıldığında son birkaç haftadır yükseliş eğiliminde olan SOL’un sürekli yeni rekorlar kırması dikkat çekiyor.
Yazının kaleme alındığı an itibari ile 205 dolardan işlem gören SOL’un bugün 2016 dolar ile yeni bir rekora imza attığı ifade edilebilir.

Bu yıl içinde %11.000 ve son bir haftada yaklaşık olarak %500 artış yaşayan SOL’da artışların bir süre daha devam edebileceği düşünülüyor. Ancak analistlerin düşüncelerine göre kar elde ettikçe satış yapmak isteyecek yatırımcılar sebebiyle zaman zaman geri çekilmeler de yaşanabilir.

Dolayısıyla SOL yatırımı yapmak isteyenlerin temkinli olmasında ve dikkatli bir şekilde pozisyon almasında fayda var.


Total
30
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Yüz Milyonlarca Ripple (XRP) Taşınıyor! XRP Fiyatı Düşer Mi?

Sonraki Haber

Uzman Analist Bitcoin ve Kriptolarla İlgili Sinyal Verdi: Sakin Olun ve Bekleyin!

İlgili Haberler