Uzman Analist Bitcoin Fiyat Beklentisini Açıkladı: BTC Rallisi Başlayacak Mı?

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Mayıs ayı sonrasında en yüksek seviyelerine ulaşırken kripto para ekosisteminde ralli sesleri yükselmeye devam ediyor. Kripto para kullanımını ağır bir şekilde vergilendirmeyi amaçlayan ABD Altyapı Yasası bile bu yukarı yönlü gidişatı engelleyemiyor gibi görünüyor. Bu noktada uzman analistler BTC’de ilk hedefin 50.000 dolar olduğunu düşünüyor.

Önemli Direnç Kırıldı

Pek çok analist lider kripto para biriminin 45.000 dolarlık direnci kırmasını yeni bir ralli sinyali olarak değerlendiriyor. Bu noktada 200 günlük Hareketli Ortalama’nın da yukarı yönlü kırılmış olması umut vaat ediyor. Popüler analist Will Clemente‘e göre yukarı yönlü temiz bir kırılma, büyük oyuncular için yeni satın alma alanı olarak görülebilir.

Will Clemente yaptığı açıklamalarda, 45.000 dolar bandında bir soluklanma yaşanabileceğini ve bir süre yatay hareketlerin devam edebileceğini ifade ediyor. 45.000 dolarlık seviyenin bir nevi test seviyesi olduğunu ifade eden analist, yatırımcıların bir süre bu seviyede oluşabilecek hareketleri takip edeceğini düşünüyor.

Bunlara ek olarak şu an için analist 49.000 dolar ile 50.000 dolar bandını hedeflediğini ve bu noktalara verilecek tepkinin de önemli olduğunu ifade ediyor. Analiste göre önümüzdeki haftalarda BTC için beklenecek ilk nokta 49.000 dolar ile 50.000 dolar aralığı olmalı.

Yukarı Yönlü Hedefler

Bu seviyelerin kırılmasının ardından Will Clemente, Bitcoin’de ilk hedefin 57.000 dolarlık direnç olacağını düşünüyor. Ancak bu noktada Clemente yatırımcılara çeşitli uyarılarda da bulundu.

Analist, yükseliş eğilimi sadece uzun vadeli yatırımcıların satış yapmaması halinde devam edebileceğini düşünüyor. Burada analist, 2018 yılındakinden farklı olarak uzun vadeli yatırımcıların satış yapmadığını ve bunun şu an için pozitif bir sinyal olduğunu dile getiriyor.

Buna ek olarak grafiklerde oluşan birkaç sinyal hala düşüş eğiliminde olduğu için analist bir süre rallinin ertelenebileceğini ifade ediyor. Ancak bu düşüş sonrasında Clemente yeni bir artışın başlayacağı konusunda da iyimser görünüyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

ABD Sinema Devi Bitcoin (BTC) Ödemelerini Kabul Etmeye Başlıyor!

Sonraki Haber

Balinalarda Hareketlilik Var: Bitcoin (BTC) Yükselişi Devam Edecek Mi?

İlgili Haberler