Bitcoin’de (BTC) Ralli Başladı Mı? Yoksa Sahte Bir Yükseliş Mi Yaratılıyor?

İlayda Peker

Oldukça iyi bir hafta sonu geçiren kripto para birimleri Pazar günü öğleden sonra başlayan düşüş ile birlikte bir miktar geri çekilme yaşadılar. Ancak bu noktada hala çoğu kripto para biriminin 1 hafta öncesine göre daha yüksek değerden işlem gördükleri ifade edilebilir.

Bitcoin Fiyatı

Her ne kadar son 24 saatte yaklaşık olarak %4 geri çekilme yaşamış olsa da lider kripto para birimi bir hafta öncesinde göre %8’in üzerinde artış ile işlem görüyor. Bitcoin 8 Ağustos’ta 45.360 dolara kadar yükselerek Mayıs ayından sonraki en iyi performanslarından birini sergilemiş oldu. Ancak sonrasında yaşanan geri çekilme yaklaşık olarak 2.000 dolarlık bir düzeltmenin oluşmasını sağladı.

Analistlerin açıklamalarına göre özellikle haftalık kapanış için 43.600 dolar seviyesi oldukça önem taşıyor. Eğer BTC günü ya da haftayı 43.600 dolar üzerinde kapatmayı başarırsa yeni bir boğa koşusu başlayabilir. Dolayısıyla Bitcoin’in şu an için bir miktar daha alım baskısını arttırması gerekiyor.

Buna ek olarak eğer 43.600 dolarlık fiyat seviyesi aşılamazsa, 42.000 dolarlık desteğe doğru geri çekilmenin olabileceği yapılan açıklamalar arasında yer alıyor. Ancak analistler bu düşüşün kısa vadeli bir düşüş olacağını ve 45.000 dolarlık direncin yeniden test edileceğini de düşünüyor.

BTC Fiyat Hedefleri

Analistlerin şu anda BTC fiyat beklentisi konusunda ikiye bölündükleri ifade edilebilir: Bir tarafta BTC’nin hala bir boğa koşusunda olduğunu düşünen analistler varken diğer tarafta ayı piyasasının başladığını dile getiren analistler bulunuyor.

Hala boğa koşusunda olduğumuzu düşünen analistler Bitcoin fiyatının 2021 yılı bitmeden 100.000 dolara kadar ulaşacağını ifade ediyor ve ilk büyük hedefin de 72.000 dolar olduğu dile getiriliyor.

Bunu karşısında düşüşü beklentisinde olan analistler, ayı piyasalarında da zaman zaman yükselişlerin yaşanabileceğini ancak bu yükselişler sırasında çok dikkatli olunması gerektiğini ifade ediyor. Çünkü bazı analistlere göre BTC genel bir düşüş eğilimi içinde bulunuyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum Fiyatı ve Yorumları: ETH Yatırımcıları Bu Seviyelere Dikkat Etmeli!

Sonraki Haber

Dogecoin Eski Günlerine Dönebilir Mi: DOGE Fiyatında Beklentiler Ne Yönde?

İlgili Haberler