USD Coin, Polkadot Ekosistemi ile Genişlemeye Devam Ediyor

Bitcoin Haber

Piyasanın ikinci en değerli stablecoin’i USD Coin, Polkadot ekosistemi desteği ile genişlemeye devam ediyor. Bu entegrasyon, kullanıcılara düşük maliyetlerle işlem yapma olanağı sağlıyor. Ayrıca, Centrifuge, HydraDX ve Moonbeam gibi protokollerde alım satım, borçlanma ve borç verme gibi destekler sunuluyor.

Circle, 19 Eylül’de yaptığı açıklamada USD Coin’in Polkadot ağında hizmete girdiğini resmen duyurdu. Polkadot USDC, geliştiriciler ve ekosistem kullanıcıları için hemen hizmet vermeye başladı. Bu durum, Circle hesabı ve Circle API’ları kullanılarak XCM protokolü aracılığıyla Polkadot sunucularına aktarılabilmesi nedeniyle gerçekleşti.

PolkadotUSDC, Polkadot Asset Hub’da yerel olarak çıkarıldı. Bu durumda, USDT varlıkları Polkadot Asset Hub’dan XCM aracılığıyla diğer sunuculara aktarılırken, kullanıcıların varlıklarını Polkadot Asset Hub’a geri aktarmaları gerektiği belirtildi.

Son duyuruyla birlikte, USDC artık toplamda 14 farklı blockchain ağı destekliyor. Polkadot ile yapılan anlaşma, USDC’yi önemli bir konuma getirerek kullanıcıların düşük maliyetlerle işlem yapmasını hedefliyor.

2020’de faaliyete geçen Polkadot, çoklu bağımsız blockchain ekosistemlerinden oluşan bir ağ olarak hizmet veriyor. USDC tarafından desteklenen blockchain ağ sayısı, toplam 11 ağı destekleyen rakip stablecoin USDT’ye göre daha fazla.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Tayland, 2024’ten İtibaren Kripto Paralarda Vergilendirme Uygulayacak

Sonraki Haber

Kripto Paralarda Boğa Dönemi: Piyasa Değeri %900 Artabilir

İlgili Haberler