Ünlü Yöneticiden Kriptolara Övgü

Ünlü Yöneticiden Kriptolara Övgü

New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS) şefi Linda Lacewell, Cato Enstitüsü’nün ev sahipliğini yaptığı ve finansal düzenlemeler üzerine gerçekleşen online bir etkinlikte kripto para birimlerinden övgüyle bahsetti.

Kripto Paralar Gelişiyor

Lacewell kripto para alanının geliştiğini ve “sofistike” hale geldiğini dile getirerek kripto para birimlerini “çok önemli” olarak nitelendirdi. Lacewell konuyla ilgili açıklamalarında, “Kripto para biriminin bir yenilik ve finansal sisteme potansiyel bir alternatif olarak çok önemli olduğunu düşünüyorum. Hoşuma gitmesinin nedeni organik olması, gelişmiş olması ve zamanla sofistike hale gelmesi.” ifadelerini kullandı.

Bunların yanında Lacewell göreve başladıktan sonra, hemen BitLicense uygulamalarını incelemeye başladı ve New York’ta faaliyet göstermek isteyen kripto para birimi şirketlerine yeşil ışık yakma sürecini hızlandırdı. New York Finansal Hizmetler Departmanı şefinin  en dikkate değer girişimlerinden biri, kripto girişimlerinin, mevcut bir lisans sahibi ile işbirliği yaparak NYDFS akreditasyonu almanın zorlu sürecini atlatmasına izin veren koşullu bir lisansın getirilmesiydi.

Kripto topluluğunun Temmuz ayındaki web seminerinde kripto kurallarını hafifletmeye tepkisini yorumlarken, BitLicense‘in eksiklikleri konusunda “çok bilinçli” olduğunu söylerken bu konuda “çok olumlu” düşündüğünü şu sözlerle belirtti:

Lisansla ilgili eleştirilerin çok farkındaydım ve bunun pragmatik olmadığını, seçilmiş birkaç kişiyi desteklediğini ve alana girmek için çok paraları olması gerektiğini biliyordum.

Yenilikleri Teşvik Etmek

New York Finansal Hizmetler Departmanı şefi yaptığı açıklamalarda kripto para birimi alanında “yenilikler için iyi koşullar yaratma” arzusunu da vurguladı.

Lacewell, kripto para ve Blockchain gibi yeniliklerin neler yapabileceğini gösterdiğine inanıyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.