Ünlü Yazar: “Bitcoin Alın, Güvende Kalın”

İlayda Peker

Bir işadamı ve “Rich Dad, Poor Dad” adlı çok satan kitabın yazarı olan Robert Kiyosaki’nin adını son zamanlarda özellikle Bitcoin ile ilgili yaptığı açıklamalarla sıkça duyuyoruz. Kiyosaki bugün Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamalar ile Bitcoin’i desteklediğini bir kez daha kanıtladı.

“Bitcoin Alın, Güvende Kalın”

İş adamı Robert Kiyosaki, mevcut finansal kriz sırasında Bitcoin’e yatırım yapılması gerektiğini savunan tek kişi değil. Ancak Kiyosaki Bitcoin yatırımının bu dönemde bir ölüm kalım meselesi olduğunu lanse eden birkaç kişiden biri… “Rich Dad, Poor Dad” kitabının yazarı, Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarla FED’in aldığı kararlar sebebiyle altın, gümüş ve Bitcoin’in can simidi olacağını sıklıkla dile getiriyor.

Kiyosaki bugün paylaştığı bir tweet ile de “Bitcoin alın, güvende kalın” ifadelerini kullandı ve Bitcoin’in önemini bir kez daha vurguladı. Kiyosaki açıklamalarında, “New York City meteliksiz kaldı. Tüm şehirler gelir vergisine, satış vergisine, gayrimenkul vergilerine ve özellikl ticari gayrimenkul vergilerine güveniyor. Bunlara öğretmenlerin, itfaiyecilerin ve polislerin emeklilik katkı paylarını da ekleyin.Amerika çöküyor. FED para basıyor ve bu sizi kurtaramaz. Altın, gümüş, Bitcoin alın ve güvende kalın.” ifadelerini kullandı.

Kiyosaki ve Bitcoin

Kiyosaki Nisan sonuna doğru yaptığı açıklamalarda, ABD düzenleyicilerine karşı koruma olarak altın (XAU) ve Bitcoin (BTC) yatırımı yapılması gerektiğini dile getirmişti. Ünlü yazar konuyla ilgili şu ifadeleri kullanmıştı:

Gümüş, dolar ölümüne karşı en iyi sigorta. Artık tamamen bozuk durumda olan FED ve Hazine’ye karşı koruma olarak altın ve Bitcoin’i seviyorum. Gümüş ise herkese uygun. Gümüş’e olan talep endüstriyel metal, e-otomobiller, teknoloji ve tıp alanında arttıkça ve ekonomi de düzeldikten sonra gümüşün fiyatı da artacaktır.

Bununla birlikte yakın zamanlı başka bir açıklamasında Kiyosaki, mevcut ekonominin bazıları için fırsat olabileceğini de belirtmişti.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Hem Kurumsal Hem Bireysel Yatırımcılar BTC’ye Akın Ediyor

Sonraki Haber

XRP Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi 20/05/2020

İlgili Haberler