Ekonomik Kilitlenme Bazıları İçin Fırsat Olabilir

İlayda Peker

“Rich Dad, Poor Dad” adlı ünlü kitabın yazarı ve aynı zamanda popüler bir emlak yatırımcısı olan Robert Kiyosaki, son zamanlarda yaptığı açıklamalarla bir Bitcoin (BTC) destekçisi ve hatta bir Bitcoin hayranı olduğunu resmen kanıtladı. Bitcoin’in yanı sıra Kiyosaki’nin 2008-2009 yılındaki büyük ekonomik krizden sonra güvenli liman varlıkları olarak bilinen altın ve gümüşe de yatırım yaptığı biliniyor.

Bunların yanında Robert Kiyosaki, Çin’deki dünya ekonomisini etkileyen küresel sorunların neden olduğu mevcut küresel kilitlenmenin gerekliliğine inanmayan bir isim olarak da karşımıza çıkıyor.

Ekonomik Kriz Yararlı Olabilir

Kiyosaki yaptığı açıklamalarda günümüzde yaşanan ekonomik krizin bazıları için bir fırsat kapısı olabileceği görüşünde olduğunu ifade ediyor. Ünlü yazar, ekonomik kilitlenmenin bazı insanlar için yararlı olabileceğine inanıyor ve Black Swan teorisinin yaratıcısı ve aynı başlıkla bir kitabı bulunan ünlü yazar Nassim Nicholas Taleb‘den bahsediyor.

Öte yandan Robert Kiyosaki Taleb’in “Antifragile” adlı başka bir kitabından da bahsediyor. “Rich Dad, Poor Dad” kitabının yazarı Taleb’in bu kitapta açıkladığı; kırılgan, sağlam ve kırılgan olmayan üç kişilik türünü hatırlatıyor.

Yapılan açıklamalara göre kırılgan insanlar stresli durumlar ve krizlerde kolayca kırılırken sağlam insanlar herhangi bir değişiklik göstermeden ilerleyebilir. Mevcut ekonomik kilitlenme ve finansal durgunluktan sonra daha güçlü ve daha zengin olacak olanlar ise kırılgan olmayan insanlar olarak karşımıza çıkıyor.

Kiyosaki bu açıklamalarını bir tweet dizisi ile yaptı.

Tüm bunların yanında Kiyosaki geçtiğimiz günlerde bu zor ekonomik koşullar altında altın, Bitcoin ya da gümüşe yatırım yapılması gerektiğini de dile getirmişti.

Kaynak: U.Today


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Analist: “Altcoin Sezonunu Unutun!”

Sonraki Haber

Bitcoin İşlem Ücretleri 1 Ayda %800 800 Arttı!

İlgili Haberler