Ünlü Yatırımcı Robert Kiyosaki, Apple Hisse Almanın Vaktinin Geldiğini Düşünüyor

Bitcoin Haber

Ünlü yazar ve yatırımcı Robert Kiyosaki, Apple hisselerinin alım zamanının geldiğini düşündüğünü belirtti. Kiyosaki, genellikle Bitcoin, altın ve gümüşe dikkat çeken bir yatırımcıdır ancak bu kez Apple’ın hisselerine odaklandı. Apple CEO’su Tim Cook’un elindeki Apple hisselerini sattığına dikkat çeken Kiyosaki, belki de Apple hissesi satın alma vaktinin geldiğini ifade etti.

Kiyosaki, şu anda hiç Apple hissesi bulunmadığını ancak hisselerin birim başına 150 doların altına düştüğü için belki de biraz satın alma vaktinin gelmiş olabileceğini belirtti. Güncel verilere göre, Apple’ın birim hisse fiyatı 173,66 dolardan işlem görerek Kiyosaki’nin belirttiği hedef seviyenin üzerinde seyrediyor.

Ünlü yatırımcı, geçmişte yatırımcıların Bitcoin, altın ve gümüş stoklaması gerektiğini ve bu varlıkların oldukça cazip fiyatlardan işlem gördüğünü belirtmişti. Kiyosaki, özellikle 2025 yılına kadar en büyük kripto paranın fiyatının yükselmesini bekliyor.

Kiyosaki, Bitcoin’in gelecekte ulaşabileceği fiyat seviyesine ilişkin birkaç kez cesur tahminlerde bulunmuştu. En büyük kripto paranın 2025 yılına kadar 500 bin dolara kadar yükselmesini beklediğini söylemiş, ancak daha sonra bu tahminini 120 bin dolara düşürmüştü. Ayrıca, birkaç yıl içinde Bitcoin’in başına 1 milyon dolar seviyesine ulaşacağına inanıyor.

Kiyosaki, ABD’deki bankacılık krizinin patlak verdiği dönemde birkaç büyük bankanın iflas etmesiyle insanları Bitcoin almaya davet etmişti. Bankaların yakında çökeceğini düşünen Kiyosaki, kısa bir süre önce attığı bir tweet’te insanların paralarını bankalardan çekmelerini tavsiye etmişti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

XRP’nin Önü Açık: Ünlü Kripto Para Analisti Bitcoin ve Ethereum İçin Düşüş Uyarısında Bulundu

Sonraki Haber

Kripto Para Yatırımlarında Büyük Düşüş: Messari Raporu

İlgili Haberler