Büyük Oyuncuların Neden Bitcoin (BTC) Yatırımı Yaptığı Ortaya Çıktı

Büyük Oyuncuların Neden Bitcoin (BTC) Yatırımı Yaptığı Ortaya Çıktı

Kripto para piyasasında uzun soluklu yatırımlar yapan tecrübeli yatırımcıları sayısı günden güne artıyor. Bitcoin’de büyük miktarda yatırımının olduğu bilinen bir isim de Raoul Pal. Ağustos ayında Real Vision’ın CEO’su Raoul Pal, Bitcoin’de uzun pozisyon aldığını açıkladı ve öncesinde de portföyünün %25’ini Bitcoin’in oluşturduğunu açıklamıştı.

Neden Bitcoin?

8 Eylül’de Pal, portföyünün şu anda BTC’de bulunan yüzdesine atıfta bulunarak “% 50’nin üzerinde” olduğunu söyledi. Öte yandan eski bir Facebook ekibi lideri ve kripto yatırımcısı olan Pompliano, CNBC’ye yaptığı açıklamalarda varlıklarının% 50’sinin Bitcoin’de olduğunu dile getirmişti. Dolayısıyla Pal’ın da Pompliano’nun izinden gittiği yorumları yapıldı.

Yapılan açıklamalara göre Pal’ın bu kadar yükselişte olmasının nedeni, Bitcoin’in (BTC) büyümesini destekleyen devam eden makroekonomik eğilimleri göstermesi.

Bunların yanı sıra yatırımcı, Federal Rezerv’in son yorumlarıyla ilgili olarak, “Çoğu insan son yorumları anlamıyor. Ancak basitçe ifade edilirse, Powell deflasyon için SIFIR tolerans olduğunu gösterdi. Bu yüzden onu durdurmak için HERHANGİ BİR ŞEY yapacaklar ve bu Altın ve Bitcoin için iyi. Powell enflasyon istiyor. Gerçek talep artış enflasyonunu elde ettiğini sanmıyorum, ancak aynı görevdeki diğer merkez bankalarıyla birlikte geleneksel para devalüasyonu alacak.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Pal yaptığı farklı bir açıklamada da Bitcoin’in yatırım yapmaya değer tek varlık olduğunu da ifade etmişti.

Büyük Oyuncular

Pal, şu anda Bitcoin‘de aşırı derecede yükseliş beklediğini gösteren tek eski Wall Street yatırımcısı değil. Mike Novogratz, Arthur Hayes ve Dan Morehead, çok fazla belirsizliğe rağmen son zamanlarda lider kripto para biriminde büyük artışlar beklediğini dile getiren isimler arasında yer alıyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.