Ünlü Yatırımcı: “Eliniz Zayıfsa Bu İş Size Göre Değil”

Ünlü Yatırımcı: “Eliniz Zayıfsa Bu İş Size Göre Değil”

Barstool Sports’un kurucusu Dave Portnoy, “güçlü eller”in önemini ifade ederek 8 Eylül’de 700.000 dolarlık yatırım hissesini kaybettiğini itiraf etti. Portnoy dün Twitter üzerinden paylaştığı bir video ile “Kripto para destekçisi arkadaşlarımdan bir replik çalıyorum: Zayıf ellere sahip olamazsınız. Eliniz zayıfsa bu oyun size göre değil.” ifadelerini kullandı.

Güçlü Eller

“Zayıf eller”, bir fiyat düşüşünden sonra veya fiyat düşüşü sırasında korku sebebiyle alım satım yapan veya pozisyon alan yatırımcıları ifade ediyor. Hisse senetleri, son zamanlarda gözle görülür kayıplar veriyor ve Portnoy’da aslında tam olarak buna değiniyor ve düşüş esnasında alım-satan yapan kişilerden bahsediyor.

Öte yandan Portnoy daha sonra yaptığı açıklamalarda da “Ellerimin titrediğini görüyor musunuz? 700 bin kaybettim. Ama bunu seviyorum.” ifadelerini kullandı.

Hisse senetlerindeki güçlü ellerinin aksine Portnoy, kripto alanındaki kısa pozisyonları sırasında tam tersini gösterdi. Portnoy, Bitcoin yatırımlarında 25.000 dolar kaybettikten sonra BTC yatırımlarını elinden çıkardığını açıkladı. Barstool kurucusunun Bitcoin yatırımlarını elinden çıkarmasına yanıt veren bir Twitter kullanıcısı, “Bu zayıf ellerle pizzayı nasıl tutuyorsunuz?” ifadelerini kullandı.

Portnoy’un Yatırımları

Bununla birlikte, adil olmak gerekirse Dave Portnoy, hisse senedi alım satım işlemlerindeki memnuniyetini ifade etti ve Bitcoin hakkında bilgi eksikliği nedeniyle BTC’den çıktığını dile getirdi. Ayrıca Portnoy, kripto para işlemlerini öğrenmek için zaman harcaması gerektiğini de dile getirdi.

Aslında son zamanlarda önemli şirketlerin ve büyük yatırımcıların Bitcoin yatırımı yapmaya başladığını görüyoruz. Paul Tudor Jones’un Bitcoin yatırımı yapması ve ünlü şirket MicroStrategy’nin rezerv para birimi olmak Bitcoin’i tercih etmesi bunun en büyük kanıtı niteliğinde.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.