Ünlü Yatırımcı Bitcoin’de Yükseliş Beklediğini Açıkladı

Ünlü Yatırımcı Bitcoin’de Yükseliş Beklediğini Açıkladı

Miller Value Partners’ın kurucusu Bill Miller, Seeking Alpha tarafından hazırlanan FutureProof web yayınının son bölümünde Bitcoin’de (BTC) hala yükseliş beklediğini dile getirdi. Yatırımcıya göre Bitcoin fiyatı 9.000 doların üzerinde olduğu için fiyat aralığı hala oldukça güvenli. Bu sebeple Miller yükseliş hissiyatını kaybetmediğini ifade ediyor.

İlk Kullanıcılardan

Amerikan yatırım yönetimi devi Legg Mason’ın da eski CIO’su olan tecrübeli hedge fonu yöneticisi Miller, BTC sadece 200 dolardan işlem görürken ilk kez kripto paraya yatırım yapan ilk Bitcoin kullanıcıları arasında bulunuyor. Miller yaptığı son açıklamalar ortalama olarak 300 dolardan satın aldığı Bitcoin’lerin hiçbirini satmadığını dile getirdi.

Öte yandan Ocak 2019’da CNBC’ye yaptığı açıklamalarda Miller, “ilginç bir teknolojik deney” olan Bitcoin’in, Aralık 2018’deki çöküşten sonra “çok değerli” olabileceğini veya sıfıra düşebileceğini belirtmişti.

Ancak son açıklamalar bakıldığında Bitcoin fiyatı hakkında olumlu bir bakış açısına sahip olan Miller’ın bir gözlemciden Bitcoin’e güvenen birine dönüştüğünü görüyoruz. Ayrıca Miller yatırımcıların portföylerinin en az %1’i oranında Bitcoin’e yatırım yapmalarının gerekli olduğunu dile getiriyor.

Altın ve Bitcoin

Programda Miller ile birlikte yer alan Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin’e “turbo şarjlı altın” adını verdi. Novogratz altın ve altının dijital versiyonu Bitcoin’in, hükümetlerin sürekli para bastığı bu dönemde en kolay yatırım araçları olduğunu da belirtiyor.

Ayrıca Novogratz geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda yakın zamanda Bitcoin’in 10.000 doları geçeceğini de ifade etmişti.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.