Novogratz: “BTC Yakında 10.000 Doları Geçmezse Şaşırırım”

İlayda Peker

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz CNBC’den Kelly Evans ile yaptığı son röportajda, Bitcoin’in kırılması zor 10.000 dolarlık barajı aştıktan sonra 20.000 dolara ulaşabileceğini düşündüğünü dile getirdi. Novogratz konuyla ilgili açıklamalarında, “Yakında 10.000 dolarlık barajnın kırılmaması beni şaşırtır. Zaten sonrasında da 14.000 dolar ve ardından 20.000 doları göreceğiz.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan ünlü yatırımcı Bitcoin’in bir ödeme aracı olarak kullanılmasını beklemediğini ve Bitcoin’in kullanım durumunun altınla aynı olacağını düşündüğünü de sözlerine ekledi.

Dijital Yarış Hızlanıyor

Novogratz yaptığı açıklamalar esnasında Çin’in Japonya, Güney Kore ve Hong Kong ile birlikte Güney Asya geleneksel para birimleri tarafından desteklenen bölgesel bir kripto para birimi başlatma çabalarına da değindi. Bu noktada CEO, ABD’yi bu adımların gerisinde kalmaya ve ABD dolarının token’laştırılmış bir versiyonu üzerinde çalışmaya davet ediyor.

Bunun yanında Novogratz, Venmo ve dijital dolar arasındaki farkı açıklarken, ikincisinin merkezi olmayan bir sistemi temsil edeceğini belirtiyor. Dün akşam saatlerinde ortaya çıkan haberler, PayPal ve Venmo’nun doğrudan kripto para alım-satım işlemlerine izin verecek bir hizmet üzerinde çalıştıklarını ortaya koymuştu.

Ayrıca PayPal ve Venmo’nun yanı sıra Facebook da bu yıl sonuna kadar Libra’yı kullanıcı ile buluşturmak için deyim yerindeyse canını dişine takmış çalışıyor.

“Crypto Mom” ve SEC

Donald Trump, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ı New York Güney Bölgesi Savcılığı için aday göstermesinden sonra Clayton SEC’teki görevini bıraktı.

Röportajında bu konuya da değinen Novogratz, Bitcoin ve kripto para endüstrisinin biraz daha ileri görüşlü birine ihtiyaç duyduğunu dile getirdi. Bununla birlikte herkes gibi Novogratz da “Crypto Mom” olarak tanınan Heister Peirce’ın bu iş biçilmiş kaftan olacağını düşünüyor.


Total
4
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ünlü Yazar: “Bitcoin, FED’in Sizi Mahvetmesini Engelleyebilir”

Sonraki Haber

Bitcoin Boğa Sinyalleri Her Yerde

İlgili Haberler