Ünlü Stratejist: Sağlıklı Bir Geri Çekilmenin Ardından Bitcoin 100.000 Dolar Olabilir

Mert Bahçe

Fundstrat stratejisti David Grider, lider kripto para birimi Bitcoin’in 100.000 dolar hedefinden sapmadığını aktardı. Popüler stratejiste göre Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.863 dolardan %25 oranında düşmesine rağmen ralli devam ediyor. Piyasadaki geri çekilmenin gerekliliğinden bahseden ünlü stratejist, 100.000 dolarlık Bitcoin fiyat tahmininin değişmediğini belirtti.

Ünlü Stratejist Sağlıklı Bir Geri Çekilmenin Altını Çizdi

David Grider, sağlıklı bir geri çekilmenin kripto para piyasasının amiral gemisi Bitcoin’i daha da güçlendireceğine inanıyor. Yahoo Finance ile gerçekleştirdiği röportajda Grider, bu geri çekilmenin oldukça normal olduğunu şu sözlerle dile getirdi: “Bu düşüşü 2017 yılı ile ilişkilendirmeyelim. Burada olan şey Bitcoin’in yoluna devam edebilmesi için sağlıklı bir soğuma dönemi geçirmesidir.”

Popüler isim ayrıca Bitcoin’in büyük ölçekli geri çekilmesinin akabinde diğer kripto para birimlerinin nispeten iyi performans göstermeye devam ettiğini vurguladı. Özellikle ETH ve DOGE’un geri çekilme döneminin en az yara alan kripto paraları olduğunu kaydetti.

Altcoin’ler Yoluna Devam Ediyor

Ünlü stratejist David Grider, Bitcoin’in 50.000 doların altına sarkmasıyla bazı altcoin’lerin ayakta kalmaya devam ettiğini aktardı. Grider, bir Ethereum parantezi açarak en popüler ikinci kripto paranın bu dönemi çok az kayıpla sürdürdüğünü belirtti.

Grider piyasanın son durumu hakkında şunları kaydetti: “Ethereum gibi diğer büyük kripto paralara bakarsanız uzun vadede nerede olduğumuza dair sinyaller görebilirsiniz. Bu piyasa koşullarında bile oldukça iyi bir durumda olan Ethereum, yatırımcıların yüreğine su serpiyor. Diğer kripto paralardaki kayıpların henüz dip seviyelerde olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim. Bu bağlamda piyasadaki güçlü momentumun korunduğunu düşünüyorum.”

Bunun yanı sıra Grider, piyasadan kaçışların endişe edilecek boyutlara ulaşmadığını dile getirirken rallinin devam ettiğini kaydetti.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) Fiyat Tahminleri Adım Adım İlerleyen Analist, Son Düşüşü Yorumladı

Sonraki Haber

Bitcoin Fiyatı: BTC’de Bu Hafta Hangi Seviyelere Dikkat Edilmeli?

İlgili Haberler