Ünlü Stratejist: Bitcoin (BTC), Yatırımı Olmayan Portföyler “Eksik” Kalıyor

İlayda Peker

Bloomberg Intelligence’ın kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, Bitcoin’e yatırım yapmayı “altının yeni versiyonuna yatırım yapmak” olarak nitelendirdi.

Bitcoin, Yeni Altın

Stansberry Research ile gerçekleştirdiği yakın tarihli bir röportajda konuşan McGlone, kripto varlıkları ve Bitcoin’i her yatırım portföyünün önemli bir parçası olarak tanımladı ve yatırımcıların kripto para birimleri olmadan “eksik” hissetmeleri gerektiğini dile getirdi.

McGlone konuyla ilgili olarak, “Dijitalleşen bir dünyada ileriye baktığımda, Bitcoin’in altına rekabet kattığını görüyorum. Ancak Bitcoin’in aslında aynı sepette olması gerektiğini düşünüyorum çünkü sadece altına yatırım yapıyorsanız, Bitcoin olmadan biraz eksik olduğunu hissediyorum.” sözlerini kullandı.

Öte yandan McGlone, dünyanın hızla dijitalleştiğini ve yatırımcıların geleneksel varlıklar üzerinde Bitcoin gibi modern gelişmeleri tercih etmelerine yol açtığını söyledi. McGlone’a göre altını dört gözle takip eden ve altından başka yatırımı olmayan kişilerin yatırım portföyleri Bitcoin olmadan eksik, çünkü Bitcoin, altının yeni versiyonu.

Bitcoin Yatırımları Artacak

Bloomberg analisti, piyasa göstergelerinin Bitcoin’e doğru ilerleyen yatırım akışını gösterdiğini ve bazı eski altın yatırımcılarının Bitcoin’de oyun dışı kaldığını dile getirdi.. Yatırımcıların piyasadaki volatiliteyi görmezden gelirken Bitcoin ile “geleceğe” baktıklarını ifade etti.

Konuyla ilgili olarak ünlü stratejist, “Yani insanlar Bitcoin volatilitesinin yüksek olduğunu söylediğinde, evet eminim sadece 10 yıl oldu. Demek istediğim, altın zamanın başından beri ortalıkta. Ve Bitcoin yıllık volatilitesi şu anda 50 civarında.” sözlerini kullandı.

Bunlara ek olarak McGlone geçtiğimiz günlerde Bitcoin‘in devam eden makroekonomik ortamdaki olası performansı hakkında yaptığı yorumlarda, çoğu senaryoda Bitcoin ve altının öne çıkmasını beklediğini dile getirmişti. Çünkü McGlone’a göre düşen hisse senedi fiyatları hükümetlerin daha fazla parasal teşviki gündeme almasına sebep oluyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Stablecoin Savaşları Mı Başladı: USDC, USDT, BUSD ve DAI

Sonraki Haber

Ünlü Girişimci: Yeni Neslin Tercihi Dijital Paralar!

İlgili Haberler