BTC Düşüşlerini Bir Kenara Bırakın: Bitcoin’de Sinyaller Hala Güçlü

İlayda Peker

Lider kripto para biriminin son zamanlarda yaşadığı düşüşlere rağmen analistler on-chain göstergelerin hala güçlü olduğunu düşünüyor. Blockchain analiz firması Santiment 13 Eylül’de paylaştığı grafik ile her ne kadar iki günlük fiyat hareketleri düşüş eğilimli olsa da on-chain göstergelerin pozitif sinyaller verdiğini ifade ediyor.

Bitcoin Fiyatı

Yapılan açıklamalara göre Bitcoin’de (BTC) en son bu kadar çok yükseliş eğilimi görüldüğünde, kripto para birimi bir hafta içinde 9.000 dolardan 11.000 dolara kadar yükselmişti. Santiment yaptığı açıklamalarda, Bitcoin adres aktivitelerinin geçtiğimiz hafta oldukça iyi olduğunu ve şu anda nispeten sakinleştiğini belirtti. Ayrıca profesyonel yatırımcıların Cumartesi günü 10.560 dolara kadar fiyatı yükseltebildiğinin de altı çizildi.

Bunun yanında temel göstergelerin de bir artış sinyali verdiği ifade ediliyor. Örneğin; BitMEX’in CEO’su Arthur Hayes yaptığı açıklamalarda COVID sebebiyle verilen parasal yardımların Bitcoin’in artışını tetikleyeceğini dile getirdi. Eski Wall Street yatırımcısına göre bu gibi adımlar güvenli liman olarak görülen Bitcoin ve Altın’ın işine yarayacak. Hayes yaptığı açıklamalarda, hükümetlerin takındığı bu tavrın herkesin üzerinde etkisi olacağını, yaşanacak kaosun yanı sıra insanların merkezi otoriteye olan güveninin azalacağını ve insanların kendilerini korumanın yollarını arayacağını dile getirdi.

Ayrıca Bloomberg Intelligence’tan Mike McGlone, Bitcoin‘in devam eden makroekonomik ortamdaki olası performansı hakkında yaptığı yorumlarda, çoğu senaryoda Bitcoin ve Altın’ın öne çıkmasını beklediklerini ifade etti. Çünkü McGlone’a göre düşen hisse senedi fiyatları hükümetlerin daha fazla parasal teşviki gündeme almasına sebep oluyor.

Ralli Sinyalleri

Bunların yanında tarihsel verilerin de Bitcoin için oldukça pozitif sinyaller verdiği ve grafiklerin 2016 yılı ile paralel seyrettiği de analistlerin yaptığı açıklamalar arasında yer alıyor. Bitcoin’e ilk yatırım yapanlardan biri olan Stephen Cole’a göre 2016 yılında yaşananlar tekrarlanıyor. Ancak şu an tek fark 2016’de 600 dolar bandında gerçekleşen hareketler şu anda 10.000 dolar bandında gerçekleşiyor.

Cole yaptığı açıklamalarda, 600 dolardan artışa geçen Bitcoin’in bir daha o kadar düşük seviyeleri asla görmediğinin altını çiziyor.Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Geleneksel Finans Bitcoin’den (BTC) Hala Çekiniyor, Ama Bu İyi Bir Şey!

Sonraki Haber

Ethereum Yorumları: Ethereum Ağında Olumlu Gelişmeler Oluyor

İlgili Haberler