Ünlü Stratejist: Bitcoin (BTC) 50.000 Dolara Doğru Gidiyor!

İlayda Peker

Bloomberg kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone’a göre, yatırımcılar fonları altından dijital varlığa taşıdıkça Bitcoin 50.000 dolara doğru olan yolculuğunu sürdürecek. Ünlü stratejist 2024 yılına kadar Bitcoin’deki volatilitenin altındaki volatilite seviyesine ulaşacağını ve böylece fiyatın çok daha ileri seviyeleri görebileceğini dile getiriyor.

Fiyat Hedefi: 50.000 Dolar

Çarşamba günü yayınlanan bir haberde McGlone, BTC’nin 30.000 dolarda güçlü bir destek gördüğünü dile getirdi. McGlone’a göre kurumsal benimsenme ve diğer varlıklarla yapılan kıyaslamalarda bir adım öne çıkma potansiyeli sebebiyle fiyat en az 50.000 dolara ulaşacak.

Bunlara ek olarak McGlone’un paylaştığı bir rapor, fonların altından Bitcoin’e geçtiğine dair kanıtlar gösteriyor. Ayrıca Grayscale Bitcoin Trust’a (GBTC) yapılan yatırımların hızlandığını ve bilinen toplam ETF altın varlıklarındaki düşüşün altını çiziyor.

McGlone konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Dijitale geçen bir dünyada Bitcoin’e daha fazla fon gelmesini ve yatırımların artmasını beklemek çok mantıklı” ifadelerini kullandı.

“Portföyün %5’i Bitcoin’e Ayrılmalı”

McGlone yaptığı açıklamalarda portföyün en az %5’inin Bitcoin’e ayrılmasının giderek daha mantıklı hale geldiğini dile getirdi. Ünlü stratejiste göre eğer teknoloji herhangi bir aksaklık olmadan ilerlerle ve yatırımcılar bir korunma yöntemi olarak portföylerinin yüzde 1’i ile 5’ini Bitcoin’e yatırırsa eski altın yatırımcıları büyük bir risk altında kalabilir.

Bitcoin ve Altın

McGlone’a göre günümüzde Bitcoin’in direnç seviyesi altının direnç seviyesinin çok üzerinde bulunuyor. Altındaki direnç seviyesi günümüzde 1.800 dolar bandındayken Bitcoin’de bu rakam 40.000 doları buluyor ve arada 22 katlık bir fark bulunuyor.

Bunlara ek olarak McGlone, Bitcoin‘in 2024 yılına kadar altının risk seviyesine ulaşma yolunda ilerlediğini söyledi. Aslında ünlü stratejiste göre, sabit arzı nedeniyle Bitcoin altından bile daha az değişken olabilir. Bu dönüm noktasına ulaşmak için ise Bitcoin’in sadece şu anda yapmakta olduğu şeyi yapmaya devam etmesinin yeterli olduğunu dile getirdi. Yani, Bitcoin benimsenmesini ve fiyatını arttırdığı sürece altın ile rekabet edebilecek volatilite seviyesine ulaşacak.Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Nominex Borsası İncelemesi: Test, Değerlendirme ve 2021 Rehberi

Sonraki Haber

Ethereum Fiyatı ile Birlikte ETH İşlem Ücretleri de Rekor Kırıyor

İlgili Haberler