Bitcoin’de (BTC) Çok Güçlü Ralli Sinyalleri Alınıyor

İlayda Peker

Ortaya çıkan son verilere göre Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Bitcoin (BTC) borsaları, piyasada bir benimsenme dalgası yaşanırken popülerlik kazanmaya devam ediyor gibi görünüyor. İstatistik kaynakları Alexa ve Similarweb’den elde edilen veriler, büyük kripto para borsası Coinbase’in şu anda dünyanın en popüler 1000 web sitesi arasında yer aldığını gösteriyor.

Borsaların Popülerliği Artıyor

Bitcoin’in fiyatının oldukça iyi bir grafik çizmesi ve Ocak ayında 42.000 dolarlık rekor seviyenin görülmesi ile kripto para birimi borsalarının da popülerlikleri artıyor. ABD’de son aylarda Bitcoin’e kurumsal girişlerin odak noktası olan Gemini, Kraken ve Binance borsaları en iyi ilk 10.000 küresel site arasında yer alıyor.

Binance, dünya çapındaki ziyaretler açısından Coinbase’i geride bırakırken Coinbase, yurtiçi piyasada en üst sırada yer alıyor ve ABD internet kullanıcıları arasında 386. sırada bulunuyor. Bununla birlikte bahsi geçen veriler, Aralık 2020’nin verileri ve bu yılın başında kripto paraların yükselişe geçmesi muhtemelen borsaların popülerliğini daha da artıracak.

Bununla birlikte her ne kadar zaman zaman çeşitli teknik sorunlar yaşansa da kripto para borsalarının popülerinin değişmediği ve hatta arttığı da ifade ediliyor.

Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Anthony Pompliano Salı günü yaptığı açıklamada, “Coinbase Ocak ayında 1.3 milyon uygulama indirmesine sahipti. Bu, E-trade, TD Ameritrade, Charles Schwab, Fidelity ve Sofi’nin toplamından daha fazla” sözlerini kullandı

Yeni Bir Ralli Habercisi Mi?

Coinbase’de bu hafta kişisel cüzdanlara çekilen kripto para miktarının arttığı ifade ediliyor. Bu da kurumsal yatırımcıların henüz Bitcoin ile işinin bitmediğinin ve tam tersine yatırımların artacağının bir işareti olarak nitelendiriliyor.

Öte yandan CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, Çarşamba günü yeni yorumlarda bu durumun çok güçlü bir yükseliş sinyali olduğunu dile getirdi. CEO konuyla ilgili olarak, “Kurumsal satın alma diğer tüm düşüş sinyallerini geçersiz kılan en güçlü yükseliş sinyali.” sözlerini kullandı.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) Ağında Bir Rekor Daha Kırıldı

Sonraki Haber

Binance Kripto Para Birimlerini Günlük Kullanıma Getiriyor

İlgili Haberler