Ünlü Oyuncudan Büyük Tron Adımı 

İlayda Peker

Dün, oyuncu ve müzik sanatçısı Lindsay Lohan, “Bitcoin’in aya gitmekte olduğunu” dile getirdi ve Rarible dijital koleksiyon piyasasında Ethereum tabanlı bir NFT’yi açık arttırmaya çıkardı. Ancak bu noktada Lohan’ın kafası biraz karışmış görünüyor.

Bitcoin, Ethereum ve NFT

Takip eden 24 saat boyunca, 8,4 milyon Twitter takipçisi ve çeşitli izleyiciler, Bitcoin’in Ethereum olmadığını anlatmak için kolları sıvadı. Takipçiler yaptıkları açıklamalarda NFT’lerin birçok merkezsiz finans (DeFi) uygulaması ile birlikte Ethereum Blockchain’inde olduğunu ve aslında Bitcoin fiyatı ile ilgisinin olmadığını ifade ettiler.

Bu açıklamaların ardından durumu anladığını ifade eden Lohan’ın Tron Blockchain’i ile ilgilenmeye başladığı görülüyor. Konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda Lohan, DeFi’yi keşfetmeye Tron (TRX) ile başladığını ve Justin Sun’ın çok iyi çıkardığını dile getirdi.

Buna ek olarak Tron kurucusu Justin Sun Lohan’a verdiği yanıtta, “Tron ailesin hoşgeldin. Bana TRX adersini gönder belki sana bir şeyler gönderebilirim.” sözlerini kullandı.

Tron ve Ethereum

Justin Sun liderliğindeki Tron ilk günlerden beri kendisini bir Ethereum rakibi olarak konumlandırıyor. Tron, bir seferde Ethereum‘dan yaklaşık 100 kat daha fazla işlem gerçekleştirme becerisine sahip ve DeFi uygulamaları giderek daha popüler hale geldiğinden bu büyük bir başarı olarak nitelendiriliyor.

Öte yandan DeFi Pulse tarafından izlenen 66 Ethereum protokolü ve platformu ve şu anda onlarda kilitlenmiş 40 milyar dolarlık değere sahip. Bu da ne kadar yaygın kullanıldıklarının bir göstergesi.

Bunun yanında geçtiğimiz aylarda Sun, LA Blockchain Zirvesi’nde “Ethereum ile aynı türden bir DeFi ekosistemi yaratıyoruz. Tüm Ethereum ağ ürünleri, Tron ürünlerinin aynı sürümünü görebilirsiniz. Örneğin, Tron üzerindeki MakerDAO, JUST ekibi tarafından oluşturulan JustStable. Ve UniSwap ise JustSwap olarak adlandırılır.” ifadelerini kullandı.Total
20
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin Fiyat Tahminleri Artıyor: BTC 150.000 Dolara Mı Gidiyor?

Sonraki Haber

Hindistan Kripto Para Birimlerini Yasaklamaya Hazırlanıyor

İlgili Haberler