ETH Yorumları: Ethereum/USD Teknik Analizi 10/02/2021

Metin Alaca

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), 1.800 dolar üzerine çıksa da burada kalıcı olamadı. ETH fiyatı bugün Bitcoin fiyatında görülen ani çekilmeden etkilenerek geçici süreliğine de olsa 1.600 dolar bandına çekildi.

Ethereum Fiyat

Ethereum tahminleri ve teknik analizi ETH/USD paritesinin gidecek çok yeri olduğunu gösterse de henüz beklenen kırılım gerçekleşmedi. Ethereum teknik analizine bakıldığında 1.733 dolar seviyesinin altında 1.695 dolar desteğinin yer aldığı görülüyor. %50’lik Fibo seviyesi ile uyumlu olan 1.666 dolar noktası ise güçlü bir destek olacaktır.

Eğer piyasada düşüşler hız kazanır ve ETH de desteklerin altına gerilemeye başlarsa, kritik destek noktası kesinlikle 1.530 dolar olacaktır. 1.530 dolar daha önce de güçlü bir direnç rolü üstlenmiş ve ETH/USD işlem çifti için bir süre konsolidasyona neden olmuştu.

ETH/USD Teknik Analizi

Ethereum fiyatı için olası bir düşüşte 1.530 dolar sonrasında ise sırasıyla 1.400 dolar, 1.320 dolar ve 1.270 dolar seviyeleri destek rolü üstlenebilir. Günlük grafiğe bakıldığında ise ETH’nin 9 gün ile 21 günlük hareketli ortalamaların üzerinde olduğu görülüyor. Yükselen kanal formasyonu oluşan ETH grafiğinin hedefi ise 2.100 dolar olarak ön plana çıkıyor.

Tüm zamanların rekoru olarak 1.824 dolara kadar çıkan Ethereum, kritik Fibo seviyesi 1.910 doların üzerine ise hala çıkamadı. Bu noktada bir kırılım yaşanması ise fiyatı direkt olarak psikolojik direnç olan 2.000 dolara kadar taşıyacaktır. ETH/USD işlem çiftinin günlük olarak 1.900 dolar üstünde kapanış yapması ise boğanın gücünü arttırabilir.

Ethereum Yorumları

Şu an için 1.824 dolar üzerinde net bir direnç bulunmasa da Fibonacci ve psikolojik açıdan 2.100 dolar ile 2.200 dolar seviyelerinin de zorlu olabileceği söylenebilir. Öte yandan RSI indikatörünün hala 70 seviyesinin altında olması piyasanın bir süre daha yatay seyredebileceğini gösteriyor. ETH bu yatay seyir esnasında ciddi bir yükseliş elde etmek için ise BTC fiyatı karşısında 4300 SAT seviyesini kırmalı.

Binance Smart Chain  ve Polkadot’un Substrate ile Moonbeam ağları gibi rakipler artmaya devam etse de hala DeFi denilince liderlik Ethereum’da. Bu da ETH’ye olan talebi ve alım baskısını bir süre daha inanılmaz derecede arttırabilir. Ethereum fiyatı ise özellikle Ethereum 2.0 ile ilgili gelişmeler sonrası rekor tazeleyebilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİRTotal
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Analist Açıkladı: Bu Token Yatırımcıları Zengin Edebilir

Sonraki Haber

Bitcoin Fiyatı: BTC Hala Yükseliş İvmesinde Mi?

İlgili Haberler