Ünlü Milyarder Mark Cuban Dogecoin’in Potansiyelinden Bahsetti

Mert Bahçe

Ünlü milyarder ve girişimci Mark Cuban, Dogecoin’in katettiği yol sayesinde bir değer deposu olabileceğine inanıyor. Fenomen isim, Twitter üzerinden Dogecoin özelinde yorumlarda bulunurken DOGE’un potansiyel olarak uygun bir para birimine dönüşebileceğini aktardı. Cuban, DOGE hakkında şunları kaydetti: “DOGE gibi kripto paralar, yalnızca fayda sağlarsa ve yatırımcılar bunu fayda sağlamak için kullanırsa kabul görür.”

Dogecoin Benimsenmesi

Mark Cuban’ın sahibi olduğu NBA ekiplerinden Dallas Mavericks, mart ayı başından itibaren Dogecoin’i ödeme yöntemi olarak kabul ediyor. Cuban’ın bu adımı DOGE için daha geniş çaplı benimsenmenin önünü açtı. Son olarak e-ticaret sitesi Newegg dahil olmak üzere birçok büyük şirket Dogecoin’i ödeme sistemlerine entegre etti. Bununla birlikte kripto para odaklı ödeme hizmeti sağlayıcısı BitPay, işlemlerinin %10’unu Dogecoin’in oluşturduğunu açıkladı. Bu oranın lider kripto para birimi Bitcoin’den daha fazla olduğu açıklandı.

Ayrıca popüler kripto para birimi Dogecoin, haberimizin hazırlandığı sırada 0.38 dolar seviyelerinden işlem görürken piyasa değeri sıralamasında 6. sıraya sahip. Bunun yanı sıra DOGE yatırımcıları 8 mayıs tarihli lansmanı merakla bekliyor.

Dogecoin’in Sınırsız Arzı

Dogecoin, her yıl dolaşıma giren yaklaşık 5.2 milyon yeni kripto para ile enflasyonist bir arza sahip. Bunun popüler kripto paranın en önemli risklerinden biri olduğu düşünülüyor. Piyasaya ne kadar çok DOGE girerse mevcut fiyat seviyelerini korumanın o kadar zor olacağı söyleniyor.

Öte yandan Mark Cuban, Dogecoin’in sınırsız arzını bir avantaj olarak görüyor. DOGE’un bir değer deposu olabileceğine inanan milyarder isim şunları kaydetti: “Tanım gereği sınırsız bir varlık enflasyonisttir ancak bu onun değerini azaltmaz. DOGE, değer deposuna dönüşebilecek potansiyel bir kripto para birimi.”



Total
8
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Popüler Analist Bitcoin İle Birlikte Yükselecek 2 Altcoin’in İsmini Verdi

Sonraki Haber

Vitalik Buterin: Kazancını Kendi Projesiyle Kazanan En Genç Kripto Milyarderi

İlgili Haberler