Elon Musk Yine Dogecoin Hakkında Tweet Attı! DOGE Yükselişe Geçti!

Mert Bahçe

Son günlerin en çok konuşulan kripto para birimi Dogecoin (DOGE), Tesla CEO’su Elon Musk’ın tweeti’nin ardından bir kez daha uçuşa geçti. Dogecoin’in merakla beklenen 8 Mayıs tarihli “Saturday Night Live” lansmanına kesinlikle katılacağını açıklamasının akabinde popüler kripto paranın değeri 0.39 dolara kadar tırmandı.

Elon Musk SNL Lansmanına Ev Sahipliği Yapacak

Popüler kripto para Dogecoin, başarılı iş insanı Musk’ın tweeti’nin ardından 0.39 dolara kadar yükseldi. Ancak bu seviyede reddedilen fiyat, 0.35 dolara geri çekildi. Bununla birlikte piyasa değeri sıralamasında 6. sırada yer alan DOGE, en popüler ikinci kripto para Ethereum’un kazançlarını neredeyse gölgede bırakıyor.

Ünlü milyarder Elon Musk, SNL lansmanı hakkında tweet atmasının akabinde DOGE ani bir sıçramayla %10 değer kazanmıştı. Tarzına sadık kalan fenomen isim, şifreli tweet’iyle ilgili başka bir açıklamada bulunmadı. Ancak Twitter’da yorumlar spekülasyonlarla doldu. Böylelikle Tesla CEO’su Elon Musk, DOGE topluluğuna bir iyilik daha yaptı. Musk’ın DOGE üzerindeki etkisi ünlü ismin daha önceki söylemlerinden biliniyor. Milyarder iş insanı DOGE özelinde sürekli yorumlarda bulunurken Elon Musk her tweet attığında insanlar Dogecoin’e akın ediyor.

Yapılan açıklamaya göre Elon Musk, 8 Mayısta düzenlenecek olan SNL’ye ev sahipliği yapacak.

Dogecoin’in Yükselmesi Botlar Sayesinde Mi?

Elon Musk’ın Dogecoin hakkındaki eğlenceli ve şaka yollu tweet’leri piyasada ciddi etkiler yaratıyor. İnsanların Musk’ı takiben DOGE satın alması bazı kesimlerce büyük tepkiye yol açmıştı. Bununla birlikte ortaya atılan bir başka iddiaya göre botlar bu işi üstleniyor.

Milyarder girişimcinin tweet atma alışkanlığının farkında olan alanında uzman programcılar, Elon Musk’ın Dogecoin’den bahsettiği her tweet’in ardından popüler kripto parayı otomatik satın alan bir dizi komut dosyası buldular.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ethereum’da (ETH) Gelişmeler Sürüyor: “Super Experimental Testnet” Başladı

Sonraki Haber

Zenchain DeFi Protokolünün 1. Versiyonunun Genel Ağı Piyasaya Sürüldü

İlgili Haberler