Ünlü Milyarder Hangi Kripto Para Birimlerine Yatırım Yaptığını Açıkladı

İlayda Peker

Amerikalı milyarder iş insanı Mark Cuban, Bitcoin’e ve kripto para birimlerine yakınlığı ile tanınıyor. Cuban yaptığı son açıklamalarda hangi kripto para birimlerinde yatırımları olduğunu paylaştı.

Bitcoin ve Ethereum

Dallas Mavericks’in sahibi olan Cuban, yatırımının çok büyük bir miktarının Bitcoin ve (BTC) ve Ethereum’da (ETH) olduğunu açıkladı. Cuban yaptığı açıklamalarda, BTC’nin iyi bir değer saklama varlığı olduğuna inandığını ve ETH’un da gerçek bir para birimine en yakın kripto olduğunu düşündüğünü dile getirdi.

CNBC’de yayınlanan Delphi Podcast’in son bölümünde konuşan Cuban, toplam kripto varlıklarının %60’ının BTC’de, %30’unun Ethereum’da ve kalan %10’unun diğer altcoin birimlerinde olduğunu açıkladı.

Bunlara ek olarak Mark Cuban, geçtiğimiz günlerde lider kripto para biriminin altından daha iyi bir değer varlığı olduğuna inandığı için kripto varlıklarının önemli bir kısmının Bitcoin’de saklandığını açıklamıştı.

Bitcoin Altından Üstün

Cuban yaptığı açıklamalarda Bitcoin yatırımı yaptığını, çünkü BTC’nin bir para biriminde çok daha fazlası olduğunu düşündüğünü dile getirdi. Cuban’a göre Bitcoin aynı zamanda bir değer saklama aracı. Ayrıca Cuban, Bitcoin’in altından daha iyi bir değer varlığı olduğunu ve BTC’lerini hiçbir durumda satmayacağını da ifade etti.

Bunlara ek olarak Cuban’ın Bitcoin’e olan desteği yeni değil. Cuban’ın 2012 yılından bu yana bir BTC destekçisi olduğu biliniyor. Cuban uzun süreli Bitcoin yatırımları konusunda ise “Ama tüm zaman boyunca bunun bir değer deposu olduğunu söyledim, eğer insanları altından daha iyi bir alternatif olduğuna inandırabilirseniz, algoritmik kıtlığı nedeniyle fiyatın yükseleceği kesindir.” sözlerini kullandı.

Ethereum İlgisi

Bunlara ek olarak Cuban, merkezi olmayan finansmanın (DeFi) ve non-fungible tokenlerin (NFT’ler) doğmasına yol açan akıllı sözleşme özelliği nedeniyle Ethereum’a ilgi duyduğunu söyledi. Milyarder isim Ethereum yatırımı yapmakta geç kaldığını da sözlerine ekledi.

Tüm bunların yanında Cuban diğer kripto para yatırımlarını paylaşmıyor. Ancak milyarderin Dogecoin’de (DOGE) bir miktar yatırımı olduğu biliniyor. Çünkü Cuban, Şubat 2021’de oğlu için az miktarda DOGE satın aldı ve bu satın alma işleminin çoğunlukla eğlence ve eğitim amaçlı olduğunu belirtti.


Total
11
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Eski SEC Başkanı: “Bitcoin İle İlgili Düzenlemeler Kısa Sürede Gelecek”

Sonraki Haber

XRP İçin Umut Arttı: “Dev Kripto Para Borsası Yeniden XRP’yi Listeleyebilir”

İlgili Haberler