Milyarder Mark Cuban Basketbol ve Bitcoin’i Karşılaştırdı 

İlayda Peker

Milyarder ve  “Shark Tank” isimli TV programının sunucusu Mark Cuban, dünyanın ilk kripto para biriminin yaratıcısı Satoshi Nakamoto ile basketbol kurucusu James Naismith‘i karşılaştırmaya çalıştı ve bu konu Twitter’da farklı yorumların yapılmasına yol açtı.

Cuban bu açıklama ile Bitcoin’in sıradan insanlar için kullanımının çok zor olduğunu anlatmaya çalıştı…

İki İcadın Hikayesi

Gemini’nin kurucu ortağı Tyler Winklevoss, basketbolun karmaşıklığı konusunda Cuban ile tartışmaya girdi. Winklevoss, basketbol kurallarının Bitcoin‘den (BTC) “çok daha tuhaf” olduğunu savundu. Ancak bu durumun dünyadaki milyonlarca hayranın oyundan zevk almasını engellemediğini ifade etti.

Öte yandan NBA’den Dallas Mavericks’in sahibi konumunda olan Cuban, basketbolun çocukların sıkılmasını istemeyen “Jim adlı bir adam” tarafından başlatıldığını dile getirdi. Bunun aksine Bitcoin, “milyonlara tartışması gereken bir şey vermek” için yaratıldı ve anonim bir yaratıcısı var.

Ayrıca U.Today’in haberine göre Cuban, Bitcoin’e karşı olmadığını ama Bitcoin’i seven kişilerin çevrelerindeki kişilere Bitcoin’i açıklamak zorunda olduklarını dile getirdi.

Bitcoin Savunucuları

Buna karşılık Winklevoss, Dallas Mavericks hayranlarının yüzde birinden azının aslında kimin basketbolu yarattığını bildiğini dile getirdi. Bu argümanın Bitcoin’in karmaşık olabileceği ve yine de ana akım kabulüne ulaşabileceği fikrini desteklemesi gerekiyor olabilir…

Bunun yanında Preston Pysh BTC fiyatının 100.000 dolara ulaşabileceğini dile getirerek Winklevoss’u destekledi ve Tuur Demeester da Cuban’a her çocuğu için 1 BTC almasını önerdi.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Charles Hoskinson, Buterin’i ve Ethereum Projesini Eleştirdi

Sonraki Haber

XRP’nin İzlemesi Muhtemelen Olan 2 Senaryo Var

İlgili Haberler