Ünlü Milyarder: Bitcoin (BTC) ve Kripto Paralar Kalıcı Olacak

İlayda Peker

Özel sermaye devi milyarderi David Rubenstein, Bitcoin gibi kripto para birimlerinin hiçbir yere gitmeyeceğine ve kullanılmaya devam edeceğine inandığını dile getirdi. Rubenstein’a göre kripto para birimlerinin geçici bir heves olarak görülmesi yanlış ve kendisi kripto para birimlerinin bir süre sonra silinip gideceği düşüncesini reddediyor.

“Kriptolar Hiçbir Yere Gitmiyor”

Squawk Box programında CNBC’ye konuşan Rubenstein, kişisel olarak doğrudan kripto para birimlerine yatırım yapmadığını ancak kripto para birimi işlemlerini kolaylaştıran şirketlere yatırım yaptığını söyledi. Rubenstein konuyla ilgili açıklamalarında, Bitcoin ve kripto para birimlerinin tıpkı altın gibi kalıcı olduğunu dile getirdi.

Özel sermaye şirketi Carlyle Group’u kuran ve eski bir hükümet yetkilisi olan Rubenstein, bazı yatırımcılar için Bitcoin’in altının ikamesi olduğunu da ekledi. Rubenstein’ın bu yorumlarının piyasada yaşanan büyük geri çekilme sırasında gelmiş olmasının ise özellikle önemli olduğu düşünülüyor.

Bilindiği gibi başta lider kripto para birimi Bitcoin olmak üzere tüm kripto paralarda ciddi düşüşler yaşanıyor. Bitcoin Çarşamba günü 30.000 dolar sınırına kadar gerilerken Ethereum (ETH) 1.900 dolara kadar ve Ripple da (XRP) 0,85 dolara kadar geri çekildi. Üst üste gelen negatif haberler ile de piyasada aşağı yönlü hareketlerin devam ettiği görülüyor.

“Kriptolar Geleneksel Sisteme Alternatif”

Rubenstein konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “İniş ve çıkışları var ve dün iyi bir gün değildi. Bu nispeten yeni olan her şey için geçerlidir ve kripto paraların kaybolduğunu görme gibi bir imkanımız olduğunu düşünmüyorum.” sözlerini kullandı.

CEO, insanların kripto varlıkların “doğru veya yanlış” olduğuna inanıp inanmadığına bakılmaksızın, mevcut finansal sisteme bir alternatif olduklarını sözlerine ekledi. Volatilitelere gelince ise yatırımcıların büyük iniş çıkışlar ve büyük hareketler beklemesi gerektiğini söyledi.

Bazıları kripto para birimi alanının şimdi patlak veren bir balon içinde olduğuna inanırken, bazı önde gelen yatırımcılar hala büyümek için yer olduğunu savunuyor. Örneğin; küresel alternatif yatırım şirketi SkyBridge Capital’in kurucusu olan eski Beyaz Saray İletişim Direktörü Anthony Scaramucci, bu hafta kripto para piyasalarındaki büyük satışlara rağmen, Bitcoin boğa koşusunun bitmediğine inandığını açıkladı.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Twitter’daki Bitcoin Paylaşımları Tüm Zamanlar Rekoru Kırdı

Sonraki Haber

Ripple, Çin’deki Borsalara XRP Gönderiyor: Bu Ne Anlama Geliyor?

İlgili Haberler