Popüler İsim Açıkladı: Bitcoin’de (BTC) Boğa Koşusu Bitti Mi? 

İlayda Peker

Küresel alternatif yatırım şirketi SkyBridge Capital’in kurucusu ve Beyaz Saray’ın eski Direktörü Anthony Scaramucci, bu hafta kripto para piyasalarındaki büyük satışlara rağmen, Bitcoin boğa koşusunun bitmediğine inandığını açıkladı.

Boğa Koşusu Bitti Mi?

CNBC’ye konuşan yatırımcı, Bitcoin’in fiyat geçmişine bakıldığında bu hafta gördüğümüz gibi büyük satışların yaygın olduğunu belirtti. Scaramucci’ye göre, kripto para piyasası beklentilerle doluydu ve küçük oyuncuların çoğu muazzam miktarda kaldıraç kullanıyor.

SkyBridge Capital’in kurucusu hem Bitcoin hem de altcoinlerin, piyasada tetiklenen likidasyon miktarı üzerinden deyim yerindeyse “katledildiğini” ifade ediyor. Mevcut veriler, kripto para yatırımcılarının kayıpları önlemek için piyasada bulunan borsalara akın ettiğini ve Bitcoin’in fiyatının düştüğünü gösteriyor. Popüler isme göre Bitcoin’de olarak 9 milyar doların üzerinde likidasyon yaşandı ve buna bağlı olarak tüm altcoinlerde de büyük düşüşler görüldü.

Analistlere göre bu zorunlu tasfiyeler, artan satış baskısını da beraberinde getirdi ve kripto fiyatları çoğu yatırımcının satış yapmak istemeyeceği seviyelere geriledi. Bu sebeple de analistler kripto para birimlerinde V şeklinde bir toparlanma olacağını düşünüyor.

“Piyasada Kalite Artacak”

Scaramucci’ye göre, kripto alanındaki kalite bu düşüşle birlikte artacak ve Bitcoin uzun vadede beklenen fiyatları görecek. Bu noktada Bitcoin’de kayda değer bir şekilde şu anda satın alma baskısının olduğu ve bu sebeple de toparlanmanın hızlı bir şekilde başladığı iddia ediliyor.

Scaramucci ayrıca, Tesla’nın artık çevresel kaygılar nedeniyle Bitcoin ödemelerini kabul etmemesini, JP Morgan gibi kurumların kripto varlıklar yerine altına doğru ilerlediğini ve Çin’in finans kurumlarının kripto ile işlem yapmasını yasakladığını ortaya koyan kripto para piyasasını etkileyen bazı olumsuz faktörleri de ele aldı.

Yatırımcı, araştırmasının Bitcoin madenciliği için kullanılan enerjinin %40’ından fazlasının yenilenebilir olduğunu ve kripto para biriminden gelen toplam karbon emisyonunun dünyadaki karbon emisyonlarının %0,13’üne eşit olduğunu gösterdiğini belirtti. Musk’ın BTC/USD ile ilgili endişelerinin ise şirketin karbon kredisi almasıyla ilgili olabileceğini söyledi.Total
26
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Elon Musk: “Lightning Şu Anda Bitcoin (BTC) İçin Gerekli”

Sonraki Haber

Hong Kong, Kripto Para Birimleri İle İlgili Yasaklar Mı Getirecek?

İlgili Haberler