Ünlü Milyarder Bitcoin (BTC) Fanatiklerine Karşı Dogecoin (DOGE) Savunuyor!

Fatih Çetin

Elon Musk ile popüler hale gelen fakat Mark Cuban tarafından evlat edilen Dogecoin (DOGE) kendine iyi bir şövalye buldu. Mark Cuban kısa süre önce Dogecoin’i Bitcoin maksimalistlerine karşı savundu. Dogecoin’i kripto paraları öğrenmenin ucuz ve eğlenceli bir yolu olarak tanımayan Cuban şaka coine sahip çıkıyor.

Dogecoin (DOGE) Savunucusu

Twitter Spaces’ta bir etkinliğe katılan Mark Cuban, Bitcoin maksimalistlerinin tepkisine rağmen Dogecoin hakkında konuşmaya devam edeceğini söyledi. Ünlü milyardere göre Dogecoin (DOGE) kripto para ekosistemine harika bir giriş imkanı sunuyor. Yani kripto para yatırımcılarının ekosistemi ve işleyişi Dogecoin ile kolayca öğrenebileceğine inanıyor.

Cuban günlük yaşantıda Dogecoin’in çok fazla kullanım alanı olduğunu da sözlerine ekledi. Cuban’ın sahibi olduğu basketbol kulübünün de internet sitesinde Dogecoin ile alışveriş yapılabiliyor. Üstelik ünlü milyardere göre DOGE, ödeme yöntemi olarak BTC’den daha fazla kullanılıyor. Kısa süre önce AMC tarafından da Dogecoin (DOGE) tanınmaya başladı ve artık birçok sinemada da geçerliliğini koruyor.

Dogecoin (DOGE) Eğlenceli Bir Topluluk

Ünlü milyarder kendisini de içine katarak Dogecoin topluluğunun gayet eğlenceli olduğunu savundu. Cuban her ne kadar azılı bir Dogecoin savunucusu olsa da elinde sadece 1500 dolarlık DOGE tutuyor. Ünlü milyarderin belki de bir akşam yemeğinde harcayabileceği kadar düşük bir bütçeyle yatırım yapması da herkesi şaşırtıyor. Belki de Mark Cuban Dogecoin (DOGE) için 1000 dolar gibi enteresan hedeflere sahiptir?

Cuban, Bitcoin (BTC)’in gerçek bir değer deposu olduğuna inanıyor ancak ödemeler konusunda başarısız buluyor. Ünlü milyarder Dogecoin’in ödemeler noktasında harika bir alternatif olduğunu savunuyor.

Elon Musk ve Mark Cuban, Dogecoin’i destekleyen en zengin isimler olarak biliniyor. Güçlü topluluğuyla Dogecoin özellikle Elon Musk’ın ilgi alanına giriyor. Game Stop olayıyla birlikte Elon Musk’ın Dogecoin (DOGE) topluluğu üzerindeki etkisi kesinleşmiş oldu. Belki de Elon Musk topluluğa bir ödül olarak Dogecoin fiyatını 0,75 seviyesine kadar pompaladı. Yıllar sonra eğer Elon Musk bu maceralarını açıklamak isteyebilir. Nitekim Elon Musk, The Bitcoin Word etkinliğinde fiyatı şişirmek için sosyal medyayı kullandığını kabul etmişti.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Henüz 4 Yaşında Ama Kriptoda Yüzde 6500 Kazanç Yakaladı!

Sonraki Haber

Kripto Para Birimlerinde Son Durum: Bitcoin (BTC) Nasıl Bir Yol İzleyecek?

İlgili Haberler