Ünlü Kripto Milyarderi Ethereum (ETH)’dan Vazgeçti!

Fatih Çetin

Three Arrows Capital’den Su Zhu kripto para topluluğu tarafından yakından takip ediliyor. Ünlü kripto milyarderi son yaptığı paylaşımda Ethereum’u ve topluluğu net bir şekilde azarladı. Artık Ethereum yatırım yapmayacağının ve onu yatırım listesinden çıkardığını açıklayan Su Zhu birçok soruna dikkat çekiyor.

Ethereum’un Eksiklikleri

Zhu, Ethereum ağındaki ücretler ve topluluk içindeki en etkili seslerin bazılarının bu sorunu çözme konusundaki isteksizliği ile ilgileniyor. Sadece son bir gün içinde Ethereum’u eleştiren birçok yorumu sosyal medya hesabından paylaşan Zhu, insanların da kendisi gibi buna tepki gösterdiğini söylüyor. Bugün erken saatlerde, Three Arrows Capital ile ilişkili bir Ethereum adresi, FTX borsasına yaklaşık 77 milyon dolar değerinde ETH gönderdi.

Kasım ayının başlarında Three Arrows Capital (3AC), Ethereum katili olarak ortaya Avalanche‘ın gelişimini teşvik etmek olan yeni bir fon olan Blizzard‘ın yatırımcılarından biri olarak ilan edildi. Yüksek işlem ücretleri sebebiyle popüler hale gelen AVAX ve Solana bir süre daha bu avantajını kullanacak gibi görünüyor.

Liseden sınıf arkadaşı Kyle Davies ile birlikte 3AC’yi kuran Zhu, en bilindik kripto zenginleri arasında yer alıyor.

“Evet, geçmişte desteklememe rağmen Ethereum’u terk ettim. Evet, Ethereum da geçmişte destek vermesine rağmen kullanıcılarını terk etti”.

Sorunlara çözüm üretilmediğini savunan milyarder, geliştiricilerin mevcut fikir ve çabalarını iğrenç olarak nitelendirdi.

Ethereum (ETH)

Elbette gas ücretleri Ethereum’un en büyük sorunlarından biridir. Örneğin bir NFT yatırımcısı bazen koleksiyonun kendi değeri kadar işlem ücretini karşılamak zorunda kalıyor. ETH geliştiricileri ise şimdilik bu ücretlerin %33’ünü yakarak arz dışına alıyor. Londra güncellemesiyle birkaç gün üretimden daha fazla ETH yakıldığına şahit olduk. Ancak arz sınırı olmayan Ethereum için yakılan bu miktarlar birçok topluluk üyesini tatmin etmiyor.

Vitalik Buterin yakın zamanda katıldığı bir etkinlikte, ekip içindeki çatışmaların sistem geliştirmelerini de geciktirdiğini söylemişti. Birkaç çekirdek geliştiricinin de projeden bu yüzden ayrıldığına şahit olmuştuk. Eğer daha büyük aksilikler olmazsa 2023 yılı içinde tamamen PoS algoritmasına geçmeyi hedefleyen Ethereum ekosistem içindeki gücünü korumayı hedefliyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Michael Saylor, MicroStrategy’nin Bitcoin (BTC) Stratejisini ve Geleceği Yorumladı

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) Haftalık Kapanış Tahminleri! Yeniden 60.000 Dolar!

İlgili Haberler