Ünlü İsmin Bitcoin (BTC) Fiyat Beklentisi: 100.000 Dolar

İlayda Peker

Eski hedge fonu yöneticisi ve kripto para yatırım şirketi Galaxy Digital’in kurucusu Michael Novogratz, ABD’deki her şirketin Bitcoin (BTC) satın alacağı için bu yılın sonunda bitcoin fiyatının iki katından fazla artarak 100.000 dolara çıkacağını ifade etti.

Bitcoin Fiyatı

Bloomberg Television röportajında konuşan Novogratz, Tesla’nın kurumsal nakit rezervlerinin 1.5 milyar dolarlık kısmını lider kripto para birimine yatırdığını ve yakın gelecekte hizmetleri için BTC ödemelerini kabul etmeye hazır olduğunu belirterek, CEO’su Elon Musk’un bir dahi olduğunu ifade etti.

Novogratz, kurumsal benimseme büyümeye devam edeceği için BTC’nin fiyatının bu yıl 100.000 dolara çıkacağına inandığını da sözlerine ekledi:

Amerika’daki her şirketin aynı şeyi yaptığını göreceksiniz. Çok fazla olmak zorunda değil. Önemli olan iletişim, burada sürüyü görüyorsunuz ve geliyor.

Kripto Para Birimleri

Novogratz, kripto para meraklıları ve yatırımcılar, şirketlerin rezervlerinin bir bölümünü enflasyona ve düşen dolara karşı bir korunma olarak Bitcoin‘e taşımaya devam edebileceğini ve yükselen bir neslin çıkarlarının kripto para birimleri, Tesla, güneş enerjisi hisse senetleri ve ESG yatırımlarını içerdiğine dikkat çekti.

Öte yandan Novogratz, gençlerin “geleceğe yatırım yaptıklarını” ve kripto para birimlerini “para birimleri olarak” gördüklerini sözlerine ekledi. Novogratz’ın başında olduğu Galaxy Digital’in 134 milyon dolara satın aldığı tahmini 16,402 BTC’ye sahip olduğunu belirtmek gerekiyor. Kripto paralar şu anda 760 milyon doların üzerinde.

Kurumsal Yatırımlar

Nasdaq listesinde yer alan iş zekası şirketi MicroStrategy de BTC’ye büyük yatırım yaptı. Firma, şu anda 3,28 milyar doların üzerinde değerde olan 71.079 token satın almak için BTC’ye toplam 1.145 milyar dolar yatırım yaptı.

Bunlara ek olarak Novogratz, dünyanın en zengin adamının şu anda kripto para birimine yatırım yaptığına dikkat çekti ve bu muhtemelen CFO’ların ve CEO’ların lider kripto para birimi hakkında daha derin düşünmelerine sebep oldu. Tesla’nın Bitcoin satın alması açıklandıktan sonra, BTC’nin fiyatı düzeltmeden önce 48.000 doların üzerinde yeni bir rekora imza attı.


Total
30
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

DeFi Platformları Arasında Büyük Bir Mücadele Var

Sonraki Haber

Elon Musk, Kripto Yatırımcılarına Tavsiyeler Verdi

İlgili Haberler