Ünlü İsim Bitcoin’in Duracağı Yeri Açıkladı!

İlayda Peker

Keiser Report’un ev sahibi Max Keiser, Bitcoin’in (BTC) artışının ardından yaptığı açıklamalarda, lider kripto para biriminin fiyatının 1 hafta içinde %20 arttığını ve 28.000 dolara kadar da durmayacağını dile getirdi. Bunun yanında ünlü Bitcoin destekçisine göre BTC, 30.000 dolarlık alanda bir düzeltme yaşadıktan sonra 6 haneli rakamlara doğru yükselişe geçecek.

6 Haneli Rakamlar Mümkün Mü?

Bitcoin 1 hafta önce yükseliş eğilimini başlattı ve tam bir haftada 9.250 dolar seviyesinden 11.398 dolara kadar yükseldi. Her ne kadar ilk 10.000 dolarlık denemede bir geri çekilme yaşansa da Bitcoin güçlü bir şekilde ikinci denemede 10.000 doların üstünde kalmayı ve hatta daha da yükselmeyi başardı.

Bu yükselişleri değerlendiren Keiser ise, “Herhangi bir geri çekilme yaşanmadan 28.000 dolara gideceğiz ve sonra 6 haneli rakamlar görülecek.” ifadelerini kullandı.

Bunun yanında Keiser, altın savunucusu Peter Schiff’in açıklamalar hakkında da eleştirel yorumlar yaptı. Altının, dolar karşısında yükselişi ile ilgili deyim yerindeyse tebrik tweet’leri paylaşan Schiff, Bitcoin’in yükselişini reddetmiş ve düşüş yaşanacağını ifade etmişti. Pazar günü YouTube kanalında Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Anthony Pompliano ile yaptığı görüşmede Schiff, Bitcoin’in 10.000 doların üzerinde tutunması gerektiğini ve BTC için tamam ya da devam zamanının geldiğini belirtti.

Keiser ise bu açıklamaları, “Keiser şu anda bir yerde düşüncelerini kusuyor.” sözleriyle yorumladı.

Bitcoin Fiyatı

Piyasanın popüler analistlerinden FilbFilb’e göre, Bitcoin 10.500 dolara kadar geri çekilebilir ve bu korkulacak bir şey değil. Analist 10.500 dolar seviyesinin önemli bir destek noktası olduğunu ve bu seviyenin üzerinde yaşanacak herhangi bir geri çekilmenin tedirginlik yaratmaması gerektiğini ifade etti.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bakkt,‌ ‌Yeni‌ ‌Bir‌ ‌Rekor‌ ‌Kırdı!‌

Sonraki Haber

BTC Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 28/07/2020

İlgili Haberler