Ünlü İkizler: “Bitcoin, Altının Piyasa Değerini Geride Bırakacak!”

Ünlü İkizler: “Bitcoin, Altının Piyasa Değerini Geride Bırakacak!”

Önde gelen Bitcoin (BTC) yatırımcıları Cameron ve Tyler Winklevoss, 7 Aralık’taki Singapur Fintech Festivali 2020 sırasında, Bitcoin’in (BTC) fiyatının eninde sonunda 500.000 dolarlık değeri aşacağına dair önceki tahminlerini yeniden dile getirdi. İkizler, 500.000 dolarlık tahminlerinin, Bitcoin’in piyasa değerinin gelecekte altının yaklaşık olarak 9 trilyon dolarlık piyasa değerini geçmek için 40 kat artacağı varsayımına dayandığını belirtti.

Enflasyonla Birlikte Bitcoin Artacak

Cameron Winklevoss, konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda geleneksel para birimi rejimlerinde para basma politikalarının devam ettiğini ve bunun da beraberinde enflasyon endişelerini getirdiğini bu sebeple de altın ve Bitcoin gibi varlıklara olan talebin önümüzdeki yıllarda artarak devam edeceğini dile getirdi.

Öte yandan Cameron Winklevoss, Bitcoin’in parasal bir meta olarak altına kıyasla, transfer kolaylığı ve üretim oranını etkileyen dış güçlere karşı bağışıklığı gibi önemli avantajlar sunduğunu belirtiyor.

İkizlerin yaptığı açıklamalara göre kripto para birimleri, düzenleyici netlik eksikliği sebebiyle birçok açıdan engellenseler de yükseliş eğilimleri devam ediyor ve tamamen eşitsiz bir coğrafi ilerleme süreci içinde bulunuyor. Bunlara ek olarak ikizler, dünyada banka kullanmayan ve bankacılık faaliyetlerine erişimi olmayan alanlara finansal hizmetleri getirmek için Gemini borsasının büyüme planları olduğunu da ifade etti.

Düzenleyici Endişeler

İkili, kanun koyucuların kripto ile çalışan girişimlerin karşılaştığı engelleri azaltmak için düzenleyici dijital alanlardan yararlandığını savundu ve bu ağır düzenleme gereksinimlerinin yeniliği engelleyebileceği konusunda uyarıda bulundu. Konuyla ilgili olarak Cameron Winklevoss şu ifadeleri kullandı:

Apple Silikon Vadisi’ndeki bir garajda başladı, sanırım Facebook bir yatakhane odasında başladı. Getirilecek düzenlemelerin pek çok insanın bu alanda yenilik yapamayacağı kadar büyük olmamasına dikkat etmelisiniz.

“Büyüme Bankalarla İşbirliğine Bağlı”

Tyler Winklevoss ise Bitcoin’in geleneksel sistemi yok edeceği ve yepyeni alışılmadık bir sistem getirdiği görüşünü de reddederek lider kripto para biriminin büyümesinin bankalarla olan işbirliğine bağlı olduğunu dile getirdi. Tyler Winklevoss şu ifadeleri kullandı:

İnsanlar Bitcoin satın almak istiyorlarsa, fonları genellikle kriptoda değildir çünkü kripto yeni. Yani banknotlar ve bu yeni kripto dünyası arasında bir köprü kurmanız gerekiyor ve bunu yapmak için bankalara ihtiyacınız var.

Bunlara ek olarak Tyler Winklevoss insanları kendilerini Bitcoin ve kriptolar konusunda eğitmeye de çağırdı ve “Bitcoin ve kriptoya dikkat edin ve kendinizi eğitin, çünkü bu İnternetten bu yana en büyük para ve teknolojik devrimdir.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.