Bitcoin’den Yeni Rekor: Fiyat Artışı Nihayet Başlıyor Mu?

Bitcoin’den Yeni Rekor: Fiyat Artışı Nihayet Başlıyor Mu?

Her ne kadar düzeltmeler ve geri çekilmeler olsa da lider kripto para birimi Bitcoin son haftalarda oldukça iyi performans sergiliyor. Ralli hareketini başlattıktan sonra Bitcoin (BTC) 20.000 dolar sınırında iki kez reddetme ile karşılaştı ve bu reddetmeler BTC2nin ciddi düzeltmeler yapmasına sebep oldu. Ancak Bitcoin bu geri çekilmelerden sonra yükseliş eğilimini devam ettirmeyi başardı.

Bitcoin’in güçlü duruşu ve sağlam hamlelerinin BTC’ye bir haftalık kapanış rekorunu daha getirdiği görülüyor

Bitcoin’de Yeni Haftalık Kapanış Rekoru

Piyasanın popüler analistlerinden Mayne, Bitcoin’in sergilediği son yükseliş hamlesi ile birlikte lider kripto para biriminin haftalık kapanış bazında tüm zamanların rekorunu kırdığını dile getirdi. Mayne konuyla ilgili olarak, “Bitcoin’de şimdiye kadarki en yüksek haftalık kapanış.” sözlerini kullandı.

Bunun yanında tabii ki Bitcoin’de haftalık kapanış konusunda bir rekor kırıldığını gören ve bunu dile getiren tek isim Mayne değil. Analistler, BTC’nin yeni bir zirve yaptığı için yükselişine devam edeceğinden emin gibi görünüyorlar.

Rekora Rağmen Düşüş Yaşanabilir Mi?

Her ne kadar çoğu isim BTC’nin bir yükseliş grafiği çizeceğinden emin olsa da bazı stratejistler Bitcoin’in başka bir düşüşü gebe olduğuna inanıyor. Örneğin; Raoul Pal kısa süre önce yaptığı açıklama ile zamana dayalı önemli bir teknik gösterge olan Tom Demark Sequential’a göre, bir düzeltmenin muhtemel olmasından korktuğunu dile getirdi. Pal’ın ifadelerine göre BTC 13.000 dolara kadar düşebilir.

Pal, kariyerini hedge fonları yöneterek ve Goldman Sachs’ta hedge fon satışları başkanı olarak çalışarak geçirdi. Wall Street’in önemli isimleri arasında yer alan Pal şu anda da Real Vision’ı yöneticisi olarak çalışma hayatına devam ediyor.

Buna ek olarak Pal yaptığı son açıklamaların birinde net likit varlığının yüzde 98’ini Bitcoin’e yatırdığını açıklayarak da cesur bir hamle yaptığını göstermişti.

Doların Düşüşü Bitcoin’e Yarar Sağlar

Doların düşmesinin Bitcoin fiyatının işine yarıyor olması artık bir sır değil. Ortaya çıkan veriler son zamanlarda dolar değerinde bir kayıp olduğunu gözler önüne seriyor ve çoğu analist doların daha da değer kaybetmesini bekliyor.

Eğer dolarda değer kaybı olursa bu durum Bitcoin’e değer artışı olarak yansıyabilir. Böylece BTC yeni bir ralli başlatarak konsolidasyon sürecini yukarı yönlü kırabilir ve bu da 20.000 dolarlık rekorun kırılmasını sağlayabilir.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.