Ünlü Girişimci: Yeni Neslin Tercihi Dijital Paralar!

İlayda Peker

Dallas Mavericks’in sahibi ve aynı zamanda bir girişimci olan Mark Cuban, Wall Street ile Reddit’teki bir grup olan Wallstreetbets’in arasındaki çatışmaya değindi. Cuban, 31 Ocak’ta yayınlanan bir blog gönderisinde eski tarz yatırım topluluğu olarak nitelendirdiği Wall Street’in şu anda “Değer Üretme Mağazası” olarak tanımlanan şeyden çok etkilendiğini öne sürdü.

Milenyum Kuşağı

Yapılan açıklamalara göre milenyum kuşağı, müziğin fiziksel bir nesneden çok dijital bir dosya olarak paylaşıldığı bir dünyada ortaya çıkan dijital varlıkların değeri hakkında çok geniş bir görüşe sahipler.

Blockchain teknolojisi, fungible token’lar ve akıllı sözleşmeler artık dijital olarak temsil edilebilen herhangi bir varlığın kanıtlanabilir kıtlıkla ve fiziksel koleksiyonların pek çok dezavantajı olmadan bir değer deposu olarak hareket etmesine izin veriyor. Cuban ise bu durumu şekilde açıklıyor:

Bu nesil, akıllı bir sözleşmenin ve yansıttığı dijital ürünün veya bir CryptoAsset’in eski neslin görme, dokunma veya hissetme kullanımlarından daha iyi bir yatırım olduğunu biliyor.

“Yeni Nesil, Eksikliklerden Faydalanıyor”

Cuban, bir hisse senedinin yalnızca başka bir dijital değer deposu olduğunu ve yeni neslin, eski borsa sistemindeki verimsizlikleri bulup bunlardan yararlandığını belirtiyor.

Cuban’a göre yeni nesil birlik olarak Wall Street’in gücünü en aza indirebiliyor ve normalde yapılan şeyler bireyler tarafından yapılınca büyük bir olaya dönüşüyor. Kurumlar da bu sebeple şu anda olan olayları “kötü bir durum” olarak nitelendiriyor. Dolayısıyla Cuban’ın açıklamalarına göre aslında bugün bireylerin oluşturduğu gruplar tarafından yapılan şeyler zaten kurumlar tarafından hep yapılıyor.

Bunlara ek olarak Mark Cuban, bu yıl her zamandan daha çok kripto para birimlerini destekliyor gibi görünüyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ünlü Stratejist: Bitcoin (BTC), Yatırımı Olmayan Portföyler “Eksik” Kalıyor

Sonraki Haber

ETH Yorum: Ethereum Şubat Ayına Nasıl Başladı?

İlgili Haberler