Ünlü CEO’dan Litecoin İle İlgili Önemli Açıklama: LTC Yerine DeFi’yi Tercih Ederim

İlayda Peker

Eski Goldman Sachs yöneticisi, Bitcoin milyarderi ve Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, Litecoin’in geleceğine inanmadığını ve Litecoin (LTC) yerinde merkezsiz finans (DeFi) projelerini tercih edeceğini ifade etti.

Litecoin ve DeFi Projeleri

Nuggets News’in kurucusu Alex Saunders Twitter üzerinden yaptığı bir açıklamada kripto para borsalarının XRP ile birlikte gizlilik odaklı kripto para birimlerini de listelerinden kaldırmaya başladığını ve bu sayede de Litecoin’in eskiden sahip olduğu konumu yeniden ele geçirebileceğini ifade etti. Saunders’a göre LTC, piyasa hacmi bakımından en büyük ilk üç altcoin arasına geri dönebilir.

Saunders’ın bu açıklamalarınıa yanıtlayan Novogratz, Litecoin’in gerekli özellikleri karşılamadığını dile getirdi. Bu nedenle Novogratz Litecoin’dense DeFi token’larına zaman harcamayı tercih edeceğini ifade etti. Ayrıca Nocogrtaz’ın en çok bitcoin (BTC) ve Ethereum’a (ETH) güvendiği ve yatırımlarının genel itibari ile bu iki coin’de olduğu biliniyor.

Litecoin’den Beklentiler

Saunders ayrıca, Litecoin‘in düzenleyici kesinliğe sahip olduğu ve bu yıl gizlilik özellikleriyle ilgili bir güncelleme sunmayı planladığı için ilk 3 sıraya tırmanabileceğini düşünüyor.

Ayrıca Litecoin’in Grayscale (Grayscale Litecoin Trust) ve Coinbase desteğine sahip olduğu da biliniyor. Coinbase, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) davası sebebiyle her ne kadar XRP işlemlerini durdurmuş olsa da yasadışı satışlardan komisyon elde etmek suçlamasıyla açılmış bir dava ile meşgul.

Bunlara ek olarak daha önce yaptığı açıklamalarda Novogratz, Litecoin’in Bitcoin‘e doğrudan bir tehdit oluşturduğunu ifade etmiş, LTC’nin BTC’den daha hızlı olmadığını söylemiş ve Litecoin’in dijital gümüş olarak değerlendirilmesinin yanlış olduğunu dile getirmişti.

SEC Neden Bu Kadar Bekledi?

SEC 21 Aralık’ta Ripple’a ve iki üst düzey yöneticisine karşı açtığı davada şirketi ve yöneticileri kayıt dışı menkul kıymet satmak suçları ile suçladı. Ancak birçok isim SEC’in neden bu kadar çok beklediğini merak ediyor. Çünkü zaman zaman bu yönde açıklamalar yapmıştı ancak dava eski SEC başkanı Jay Clayton’ın görevden ayrılmasından hemen önce açıldı.

Novogratz da aynı soruyu soran isimler arasında yer alıyor ve “SEC’in Ripple’a dava açmasının bu kadar uzun sürmesi garip” ifadelerini kullanıyor. Ayrıca Novogratz, Ethereum ve Bitcoin‘in bu konuda herhangi bir tehditle karşı karşıya olmadığını da belirtiyor.Total
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kongre Üyelerinden Hazine Bakanı’na: Kriptolarda İşleri Ağırdan Alınmalı

Sonraki Haber

Kripto Para Birimleri

İlgili Haberler