Ünlü CEO Uyardı: Bitcoin (BTC) 40.000 Dolara Gerileyebilir

İlayda Peker

Son zamanlarda Bitcoin’in rallisini devam ettirip ettirmeyeceği üzerine sıkça açıklamalar ve tahminler yapılıyor. Bir endüstri CEO’su da Bitcoin (BTC), daha yüksek destek seviyelerini elinde tutamazsa fiyatın 40.000 dolara kadar gerileyebileceğini ifade ediyor.

Bitcoin 40.000 Dolara Geriler Mi?

11 Mayıs’ta Bloomberg’e konuşan dijital varlık türevleri borsası Delta Exchange CEO’su Pankaj Balani, BTC/USD için önemli bir kayıp tehlikesi olduğu konusunda uyardı.

Bitcoin, Pazartesi günü bir gecede yaklaşık %5 oranında değer kaybetti ve fiyat 59.500 dolarlık önemli direnç seviyesinin altına geriledi. Bu seviyenin altına düşmesi Bitcoin’in 53.300 dolara kadar geri çekilmesine sebep oldu.

Balani’nin açıklamalarına göre 50.000 dolar artık boğalar için son nokta olarak görülüyor. Eğer 50.000 dolarlık seviye kaybedilirse bu sefer düşüş daha derin olabilir ve fiyat 40.000 dolara kadar gerileyebilir.

Bunun yanı sıra balina kümelerin hangi noktalarda olduğunun burada önem taşıdığı düşünülüyor. Yapılan açıklamalara göre bir önceki düzeltmede balinalar 52.000 dolarda satın alım yapmış ve fiyatı desteklemişti. Bununla birlikte 58.000 dolar bandında da balina kümelerinin bulunduğu düşünülüyor.

Altcoin’ler Nasıl Tepki Verir?

Bitcoin’deki düşüşü bazı isimlerce her ne kadar daha büyük bir düşüşün habercisi olarak değerlendirilse de kripto para ekosisteminin popüler analistleri düşüşün endişe verici olmadığını ifade ediyor. Bu sebeple altcoin yatırımcılarının da paniğe kapılmasının yersiz olacağı düşünülüyor.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde özellikle piyasa değeri bakımından büyük altcoin’lerin rekorlar kırdıkları görüldü. Örneğin piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) hayatında ilk kez 4.000 doların üzerine çıkarak yeni bir rekor seviye belirledi.

Dolayısıyla analistler Bitcoin ve altcoin’lerin dinlendiğini ve şu an için paniğe sebep olacak bir fiyat hareketi yaşanmadığını ifade ediyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ağır Siklet Boksör Frank Sanchez’in Sponsoru 100xCoin, Büyümeye Devam Ediyor

Sonraki Haber

Ripple Fiyatı: XRP’de Temel Destek ve Direnç Noktaları

İlgili Haberler