Bitcoin’deki Mevcut Düşüş Derinleşebilir Mi: BTC’de Önemli Noktalar

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin dün uzun zaman sonra 59.000 dolarlık önemli seviyenin üzerine çıkmayı başardı. Ancak bugün, yeniden bir geri çekilme yaşandığı görülüyor ve fiyat 53.500 dolara kadar düştü.

Bitcoin Fiyat Hareketleri

Bitcoin (BTC) dün 59.000 dolarlık önemli seviyenin üzerini gördükten sonra yaklaşık olarak 6.000 dolarlık bir geri çekilme yaşadı. Yazının yayına hazırlandığı sırada 55.000 dolarda seviyesine işlem gören Bitcoin’in 60.000 dolar sınırında bir kez daha reddedildiği ifade ediliyor.

Analistler 58.000 dolar ve 56.000 doların oldukça önemli seviyeler olduğunu ifade ediyor ve Bitcoin’in güçlü kalabilmesi için bu noktada öncelikle 56.000 doların üzerine çıkması gerektiği düşünülüyor.

Bunlara ek olarak BTC’nin 55.000 doların ve 4 saatlik 100 basit hareketli ortalamanın altına inmesinin daha büyük düşüşleri beraberinde getirebileceği ifade ediliyor. Dolayısıyla analistler yatırımcıları dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.

Bitcoin Önemli Seviyeler

Bunlara ek olarak her ne kadar bazı analistler bu düşüşün daha derin bir düzeltmenin habercisi olduğunu ifade etse de bazı isimler BTC’nin korkulacak bir seviyede olmadığını dile getiriyor.

Analistlere göre Bitcoin 55.500 dolarlık seviyenin üzerine yükselebilirse bu nokta önemli bir destek seviyesi olarak işlem görmeye başlayabilir. Bu desteğin güçlenmesi ise 56.500 doların ve ardından 58.000 dolarlık önemli seviyenin üzerinin görülmesini beraberinde getirebilir.

Bunlara ek olarak analistler şu anda BTC’nin konsolide olmasının altcoin’ler için önemli bir fırsat olduğunu ve altcoin fiyatlarının mevcut düzeltme sonrasında artışa geçebileceğini ifade ediyorlar.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Alman Düzenleyici BaFin ve Binance Arasındaki Gerilimde Son Durum Ne?

Sonraki Haber

Borsalardaki Ethereum (ETH) Miktarı Azalıyor: Bu Durum Yükseliş Sinyali Mi?

İlgili Haberler