Ünlü CEO Square Yatırımının Neden Çok Önemli Olduğunu Açıkladı!

İlayda Peker

Bitcoin öncüsü ve Blockstream CEO’su Adam Back, Square’in büyük miktarda BTC satın almasının, kurumların piyasa genelindeki düzeltmenin ortasında önde gelen kripto varlığına yatırım yapmaya devam ettiğinin bir göstergesi olduğunu ifade ediyor.

Square Yatırımı Neden Önemli?

Back, Square’in son adımının oldukça önemli olduğunu ifade ediyor. Çünkü Square, yaklaşık olarak 51.000 dolardan BTC satın aldı ve son 7 günde 58.000 dolar gibi bir yüksek seviye ve 44.000 dolar gibi bir dip seviye görüldü. Dolayısıyla Square ortalama bir noktada satın alma kararı verdi. Back bu konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “BTC’yi 50.000 doların altında satmadan önce şunu aklınızda bulundurun: Hem kurumsal hem de bireysel yatırımcılar ETF’leri soğuk depolama için satın alıyor.” ifadelerini kullandı.

Salı günü San Francisco merkezli ödeme devi, toplam 170 milyon dolarlık bir fiyatla 3.318 BTC aldığını duyurdu. Square’in Ekim 2020’deki 50 milyon dolarlık ilk yatırımıyla birleştirildiğinde, finansal hizmetler firmasının BTC hisseleri şu anda toplam nakit varlıklarının yaklaşık %5’ini temsil ediyor.

Square ve Kripto Paralar

Square’in en son Bitcoin satın alımı, şirketin en son SEC başvurusunda Cash App aracılığıyla Bitcoin satarak elde ettiği gelirin 2019’da 516 milyon dolardan 2020’de 4,57 milyar dolara fırlayarak %785’in üzerine çıktığını ortaya koydu.

Ayrıca Square CEO’su Jack Dorsey, “Cash App için sistem genelinde işlem limitlerini artırmaya odaklanacağız ve Bitcoin’e olan bağlılığımızı ikiye katlayacağız ve ürünlerimizi Cash App içinde bağlamak için yeni yollar arayacağız.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin Fiyatı

Bunlara ek olarak Bitcoin fiyatı son iki günde çok ciddi bir düşüş yaşadı ve fiyat 44.000 dolar seviyelerini gördü. Yazının yayına hazırlandığı sırada toparlanma yaşayan Bitcoin yeniden 50.000 doların üzerine yükselmeyi başardı.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Brave, Yeni Yol Haritasını Açıkladı: Birçok Yeni Plan Mevcut

Sonraki Haber

Hindistan Çin’i Takip Ediyor: Dijital Rupi Çalışmaları Sürüyor

İlgili Haberler