Bitcoin (BTC) Tarihindeki En Yüksek Düşüşün Ardından Yükseliş Başladı Mı?

İlayda Peker

Geçtiğimiz iki gün boyunca deyim yerindeyse kripto para piyasasında bir kan banyosu yaşandı. Pazartesi ve Salı günlerinde yaşanan büyük düşüş sırasında lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), tarihindeki en uzun kırmızı mumlardan birini yazdırdı.

Bitcoin Fiyatı

Pazartesi günü Bitcoin, dolar karşısında tarihinin en keskin brüt düşüşünü kaydetti. Birkaç saat içinde Bitcoin’in fiyatı 57.500 dolardan 46.700 dolara düştü. Ancak yatırımcıların yükseliş çabası sayesinde fiyat toparlandı ve mum 54.412 dolar ile kapandı.

Sonrasında Bitcoin yatırımcıları tam olarak bir iyileşmeden bahsetmeye başladıkları anda ise başka bir keskin düşüş geldi. Dolayısıyla Pazartesi günü 56.500 dolar bandından başlayan düşüşün 47.700 bandına kadar derinleşmesi ile kısa sürede 9.000 dolar gibi bir düşüş yaşanmış oldu.

Ayrıca Bitcoin düşüşü Salı günü de devam etti ve gün içinde 50.000 dolardan 44.900 dolara kadar derinleşen bir başka düşüş grafiği oluştu. Dolayısıyla BTC kısa süre içinde yaklaşık olarak 12.000 dolarlık düşüş yaşamış oldu.

Yükseliş Başladı Mı?

Dün kripto para birimlerindeki düşüşün durmasını sağlayan iki önemli olay yaşandı: Tether davası nihayet sonuçlandı ve Square 170 milyon dolarlık BTC aldığını açıkladı. İki pozitif gelişmenin ardından kripto para birimlerindeki düşüş durdu ve yukarı yönlü hareketler yaşanmaya başladı.

Ancak analistler henüz düzeltmenin bittiği ve kesin olarak yönün yukarı çevrildiğine dair net açıklamalar yapmak için erken olduğunu düşünüyor. Özellikle bugün yaşanacak fiyat hareketlerinin takip edilmesi gerektiğini dile getiren analistler, Bitcoin’in günü 50.000 dolar üzerinde kapatmasının önemli olduğunu düşünüyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber
ethereum teknik analizi

ETH Yorumları: Ethereum/USD Teknik Analizi – 23 Şubat 2021

Sonraki Haber

2.0 Nesil Tahmin Piyasası Artık Aktif!

İlgili Haberler