Ünlü CEO: SEC Davası XRP İçin İyi Olmayacak! BTC ve ETH İçin Endişeye Gerek Yok!

İlayda Peker

Yakın tarihli bir Twitter gönderisinde Galaxy Digital CEO’su ve kurucusu ve eski Goldman Sachs yöneticisi Mike Novogratz, SEC’in açması beklenen davanın XRP için iyi sonuçlanmayabileceğini dile getirdi.

Clayton Neden Bekledi?

Bitcoin ve Ethereum destekçisi olarak tanıdığımız Mike Novogratz, ABD düzenleyici organı SEC’in Ripple, CEO Brad Garlinghouse ve Ripple kurucu ortağı Chris Larsen’e dava açmayı planladığı son haberleri Twitter’da yorumladı.

Ortaya çıkan bilgilere göre şirket ve bu iki yüksek profilli yönetici, XRP’nin, Ripple’a bağlı bir token ve piyasa değerine göre üçüncü en büyük kripto para biriminin yasadışı satışı nedeniyle dava edilecek.

Novogratz, SEC’in atması beklenen yasal adımın ardından XRP‘nin karşılaşacağı olası sonuçlar hakkındaki görüşünü paylaştı. Bununla birlikte paylaşımlarından birinde Novogratz XRP için ve 2017’de piyasaya sürülen diğer altcoin’ler için iyi bir şey beklemediğini ifade etti.

Öte yandan Novogratz, SEC başkanı Jay Clayton‘ın bu adımı 2020’den çok daha önce atacağını düşündüğünü de sözlerine ekledi.

Bunların yanında davayla ilgili bilgiler Wall Street Journal tarafından yayınlandı ve henüz düzenleyici kurum tarafından onaylanmadı.

Bitcoin, Ethereum ve SEC

Hedge fonu gurusu Novogratz Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, kripto para topluluğuna en büyük iki kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) SEC açısından menkul kıymet olmadığının onaylandığını hatırlattı.

Bunun yanında daha önce Ripple, XRP’yi yatırımcılara kayıt dışı bir menkul kıymet olarak sattığı için de bir dava ile karşı karşıya kalmıştı.

XRP Fiyatı

XRP, SEC ile ilgili haberlerin ortaya çıkması ve genel kripto para piyasasında yaşanan düşüşlerle birlikte ciddi oranda değer kaybetti. 0,50 dolarlık önemli psikolojik seviyenin altına gerileyen XRP 0,45 dolara kadar da düşüşünü derinleştirdi.

Analistler düşüşün 0,42 doların altını görmesi halinde çok daha büyük bir düşüş dalgasının başlayacağını düşünüyor. Ancak şu an için XRP fiyatı toparlanıyor gibi görünüyor. Tabii ki bu toparlanmada Bitcoin ve Etheruem’un da yeniden yükselişe geçmesinin ve piyasada yaşanan genel pozitif yönlü ivmenin de katkısı var gibi görünüyor.Total
6
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

LPNT’nin Merkeziyetsiz Finans Sektörüne Yönelik Büyüme Stratejisi Açıklandı

Sonraki Haber

Kripto Para Sektörü İçin “Hepsi Bir Arada” DeFi Lending Platformu Bank Protocol İle Tanışın

İlgili Haberler