Ünlü CEO: “Bitcoin’de Düşüş Olmayacak”

İlayda Peker

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju dün Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, piyasada bir Bitcoin satış baskısı beklemediğini ve bu sebeple bir düşüş yaşanmayacağını dile getirdi. CEO’nun açıklamalarına göre Bitcoin’de (BTC) yaşanan fiyat artışlarına rağmen borsalara yatırılan Bitcoin oranlarını düşük kalıyor.

“Düşüş Beklemiyorum”

Ki yaptığı açıklamalarda, borsalara giriş yapan Bitcoin miktarının düşük kaldığını ve bununda yatırımcıların henüz satış yapmayı düşünmediği anlamına geldiğini dile getirdi. Bununla birlikte bu durum Bitcoin balinaları hakkında da bir ipucu veriyor olabilir.

Yapılan açıklamalara göre borsalara giriş yapan BTC miktarının düşük kalması, çok büyük Bitcoin sahiplerinin de şu an için bir satış yapmayı düşünmediğini gösteriyor. Tüm bunları değerlendiren CEO, “Bitcoin’de düşüş olmayacak” ifadelerini kullandı. Ayrıca CEO’ya göre Bitcoin hala güvenli bölgede yer alıyor ve bu da yine herhangi bir büyük düşüş beklenmediğini gösteriyor.

Satış Baskısı Yok

Bunlara ek olarak CEO’nun açıklamalarına göre Bitcoin‘in 11.790 dolara kadar yükselmiş olması ve 11.500 dolarlık psikolojik seviyenin üzerini görüş olması bir satış baskısı oluşturmadı.

Bitcoin’de satış baskısı oluştuğunda fiyat düşüş eğilimine geçiyor ve benzer şekilde alım baskısı da fiyatı yukarı seviyelere çıkarıyor. Şu an bir satış baskısı olmadığı için bir düşüş beklentisi de bulunmuyor gibi görünüyor.

Ayrıca bunlara ek olarak geçtiğimiz günlerde yaşanan olumsuz olaylara Bitcoin’in beklenen gibi çok büyük bir düşüşle yanıt vermemiş olması da BTC’nin zaman içinde güçlendiğini gösteriyor. Eğer BTC güçlenmemiş olsaydı BitMEX’e açılan davalar ya da KuCoin borsasına düzenlenen saldırıların ardından en az %10 düşüş gösterirdi. Ancak görünen o ki Bitcoin küçük bir geri çekilmenin ardından ve bu olaylardan hemen sonra yükselişe geçti.


Total
5
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ripple (XRP) CTO’su Çok Büyük Kaybetti!

Sonraki Haber

İspanya’dan Büyük Kripto Adımı

İlgili Haberler