KuCoin Hack’lendi! Zarar Oldukça Büyük!

İlayda Peker

İşlem hacmi bakımından dünyanın önde gelen borsalarından biri olan KuCoin hack’lendi. Borsa hack olayını bu sabah erken saatlerde doğruladı. Ortaya çıkan bilgilere göre 150 milyon dolarlık fon KuCoin’den bilinmeyen bir adrese taşındı.

150 Milyon Dolarlık Hack

KuCoin bu sabah erken saatlerde yaptığı açıklamalarda, 25 Eylül akşam saatleri itibari ile bazı anormal para çekme faaliyetlerinin tespit edildiği ve sıcak cüzdanlardan yaklaşık olarak 150 milyon dolarlık fon çalındığının tespit edildiğini belirtti. Borsanın açıklamalarına göre Bitcoin ve ERC-20 sıcak cüzdanlarından ve KuCoin’in sıcak cüzdanından yüklü miktarda para transferi oldu. Ancak soğuk cüzdanlar tamamen güvenli bir şekilde duruyor.

KuCoin ayrıca şu anda kapsamlı bir güvenlik denetiminin yapıldığını ve diğer fonların güvenliğini sağlamak için tüm kullanıcı para çekme ve para yatırma işlemlerinin de askıya alındığını ekledi.

Bunların yanında her ne kadar borsa bir hack girişimini doğrulamış olsa da yapılan açıklamalarda bu durum “hack saldırısı” olarak değil de “güvenlik olayı” olarak nitelendirildi.

“Fonlarınız Güvence Altında”

Olayın ardından KuCoin yaptığı açıklamalarda, kullanıcı fonlarının herhangi bir zarara uğraması halinde bu zararın tamamen KuCoin ve sigorta fonlarından karşılanacağını dile getirdi.

Öte yandan güvenlik olayına verilen tepkiler doğal olarak pek de dostça değildi ve pek çok kullanıcı, “güvenlik olayının” hemen sonrasında şeffaflık ve resmi iletişim eksikliği olduğunu düşündüklerini dile getirdi. Bu yorumların karşısında KuCoin ise durumu düzgün bir şekilde gözden geçirmek için daha fazla zaman istedi.

Ayrıca yönetim tarafında yaşanan kafa karışıklığı ve iletişimde yaşanan aksaklık, KuCoin hisselerinin %10-15 oranında önemli ölçüde düşmesine neden oldu.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’i 2020 Rekoruna Götürecek Etken Bu Olabilir!

Sonraki Haber

Altın Düştü, Boğalar Güçlendi: Bitcoin’de (BTC) Neler Oluyor?

İlgili Haberler