Bitcoin Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 5/05/2020

Metin Alaca

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 5 Nisan tarihinde sabah saatlerinde yeniden 9.000 doların üstüne çıkmayı başarsa da bu yazının kaleme alındığı an itibariyle bir kere daha 8.800 dolardan işlem görüyor ve 9.000 doların üzerinde tutunmasına yetecek kadar hacme veya alış baskısına sahip olmadığını gösterdi.

BTC/USD Teknik Analizi

BTC’nin ABD Doların karşı gösterdiği bu zayıflık, BTC lehine birçok faktörün ortaya çıktığı böyle bir zamanda görülünce yatırımcılarda da endişe yarattı. Eğer BTC 8.800 dolardaki direnç noktasının altına inerse fiyatın 8.580 doları yeniden test edebileceği düşünülüyor.

Haftanın en düşük seviyesinin 8.533 dolar olması aslında buranın haftalık direnç olduğunu ve asıl kırılmanın buradan sonra yaşanacağını ortaya koyuyor. BTC fiyatının 100 saatlik basit hareketli ortalamasına bakıldığında da 8.800 doların önemli bir direnç veya destek rolü üstlenebileceği söylenebilir.

Bitcoin Yorumları

BTC/USD işlem çiftinin %50’lik Fib seviyesini kırması ve 9.209 doların üstüne çıkması haftalık direnç noktasını oluşturuyor. Eğer fiyat 9.000 dolar noktasındaki dirençten dönmeye devam ederse benzer sertlikte bir düşüşün gelebileceği düşünülüyor. BTC/USD’nin haftalık grafiğine bakıldığında fiyatın 8.500 doların altına düşmedikçe güvende olduğu görülse de saatlik RSI azalmakta ve düşüşün süreceğini göstermekte.

Bitcoin geçtiğimiz günlerde ABD’nin piyasaya 3 trilyon dolarlık daha borçlanacağı haberinden sonra hafif bir yükseliş elde etse de bunun etkisi kısa sürdü. Uzmanlar ise BTC’nin olası bir Çin ve ABD ticaret savaşından olumlu etkileneceğini, fiyatın bu gelişmeden sonra yükselebileceğini düşünüyorlar.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİRTotal
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

ABD’nin 3 Trilyon $ Borç Alma Açıklaması Fiyatları Yükseltti

Sonraki Haber

Mike Novogrtaz Kimlerin BTC Aldığını Açıkladı

İlgili Haberler