Ünlü Bitcoin Balinasından Sert XRP ve Ethereum Açıklaması

Metin Alaca

Bitfinex kripto para borsasında neredeyse senelerdir en çok kazanan yatırımcı olduğu bilinen ünlü Bitcoin balinası Joe007, buna ek olarak Twitter üzerinde yaptığı sert yorumları ile de tanınıyor. Joe007 Bitcoin’in 10.000 dolar üstüne çıktığı tarihlerde açtığı short pozisyonlar nedeniyle ciddi zarar etse de piyasaya geri dönmeyi başarmıştı.

Ünlü isim genellikle Bitcoin hakkında yorumlarda bulunsa da ara ara XRP ve Ethereum hakkında da açıklamalar yapabiliyor. Joe007 Twitter üzerindeki son açıklamasında da Ethereum’u tamamen yererken XRP hakkında hafif bir övgüde bulundu.

XRP ve Ethereum Karşılaştırması

Ethereum’un para arzının tahmin edilemez olduğunu ifade eden Joe007, XRP’de ise böyle bir sorun olmadığını ve 100 milyar XRP token’ının hepsinin ağ piyasaya sürülmeden kazıldığını belirtti. Balina burada aslında Ethereum ağındaki kurucuların toplam arzı devamlı olarak değiştirdiğini veya gizlediğini iddia ediyor.

XRP’de böyle bir şey olmadığını vurgulayan Joe007, burada ise XRP‘nin modelini eleştirirken bunun yine de Ethereum’dan iyi olduğunu belirtmekte.  XRP fiyatının ara ara yaşadığı düşüşün de bu önceden kazılan 100 milyar XRP ve kuruculara aktarılan devasa miktarda fonlar olduğu bilinmekte.

Yine de Joe007’nin buradaki amacı daha çok Ethereum yatırımcılarını vurmak gibi duruyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Tether’den Milyonlarca Dolarlık Hareketlilik!

Sonraki Haber

Bitcoin Ağında Korkutan Sinyal Yine Görüldü

İlgili Haberler