Bitcoin’de Tehlike Çanları: Fiyat 1.000 Dolara Geriler Mi?

İlayda Peker

Bitcoin’in son birkaç gündür çok kötü günler geçirdiği bir sır değil. Lider kripto para birimi Cumartesi günü 9.200 dolara kadar yükselmeyi başarmıştı. Ancak sonrasında adeta bir serbest düşüş başladı ve fiyat 3.800 dolara kadar geriledi. Tüm bunların yanında bir analist işlerin daha da kötüye gidebileceğini ve fiyatın 1.000 doları görebileceğini ifade ediyor.

Açık Tehlike Sinyalleri

Tecrübeli bir geleneksel piyasa analisti olan Peter Brandt uzun zamandır kripto para birimleri ile ilgili de analizler ve yorumlar yapıyor. Brandt yaptığı son yorumlarda, Bitcoin’de uzun zamandır bir boğa piyasası içinde olunsa da son hareketlerin çok daha düşük seviyeleri işaret ediyor olabileceği konusunda uyarılarda bulundu.

Twitter üzerinde bir kullanıcı Brandt’a Bitcoin’in 5.000 dolarla dibi görüp görmediğini sordu ve ünlü analist “önyargısız” bir şekilde grafikleri incelediğinde 1.000 dolara kadar bir gerilemenin mümkün olduğunu dile getirdi.

Bununla beraber Brandt daha önce yaptığı Bitcoin fiyat tahminlerinde lider kripto para biriminin 50.000 dolara kadar ulaşabileceğini dile getirmişti. Analistin bu tahmininin, son düşüşlerin ardından hala geçerli olup olmadığı belli değil.

1.000 Dolar Mümkün Mü?

Analistin onlarca yıllık tecrübesine dayanarak yaptığı bu tahmini çoğu kişi bir dip işareti olarak algıladı.

Ünlü kripto analisterinden olan Nunya Bizniz Twitter üzerinden konuyla ilgili yaptığı yorumda şaka yollu bir şekilde, “Bu görmek istediğiniz dip seviyeler değil mi?” ifadelerini kullandı.

Piyasadaki saygın analistler 2018 sonunda Bitcoin’in önce 2.000 sonra 1.000 dolara düşebileceğini belirtmiş ve sonrasında da sıfırlanabileceğini dile getirmişti. Nunya Bizniz de yorumunda bu açıklamalara atıfta bulunmuş oldu.

Kaynak: Newsbtc


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Piyasadakilerin Amacı Ne: Bir Yanda Ölüm Dalışı Bir Yanda Anlık Büyük Artışlar!

Sonraki Haber

İnsanların Likiditeye İhtiyaçları Olduğu İçin BTC Düşmüş Olabilir Mi?

İlgili Haberler