Ünlü Analist SOL ve ETH Yatırımcılarını Uyardı!

İlayda Peker

Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği bir kripto analisti, yatırımcıları akıllı sözleşme platformları Ethereum (ETH) ve Solana’nın (SOL) düşüş trendlerini sürdürmeye devam edebileceği konusunda uyardı.

ETH’de FED Belirsizliği

Pentoshi olarak tanınan analist, boğaların Ethereum‘u 3.100 dolarlık direncin üzerine çıkaramaması sebebiyle ETH’nin 2.000 doların altındaki makro aralığı ziyaret etme riski olduğunu ifade ediyor.

Bu noktada analist, “ETH, 2.200 dolardan %50’lik bir sıçramadan sonra alt taraftan yeniden test etti. Mart her şeyin anahtarı olacak.” sözlerini kullanıyor.

Pentoshi, Federal Rezerv’in enflasyonu azaltmak için Mart ayında faiz oranlarını artırma olasılığına da atıfta bulunuyor. Kripto stratejisti, makro ortamda çok fazla belirsizlik olduğu için yatırımcıların önümüzdeki haftalarda dikkatli olmaları gerektiğini dile getiriyor.

Şu anda iplerin FED’in elinde olduğunu dile getiren analist, Mart ayında kesinlikle temkinli olunması gerektiğini ifade ediyor:

FED’in içinde bulunduğu durum emsalsiz ve bu değişikliklerin piyasaları gerçekten nasıl etkileyeceğini henüz bilmiyoruz. Sadece güvenli alanda kalın.

SOL Düşüşe Devam Edebilir

Solana‘yı da değerlendiren Pentoshi, 120 dolarda bir reddedilme ile karşılaştıktan sonra SOL’un 80 doları tekrar ziyaret etmesini beklediğini söylüyor. Analiste göre 80 doların altındaki bir hareket muhtemelen Solana’yı 50 dolara indirecek.

Aslında şu anda tüm piyasa FED’in açıklamalarına odaklanmış durumda. Dolayısıyla kripto para yatırımcılarının bu süreçte temkinli olmasında büyük fayda var. Sadece Pentoshi değil tüm analistler yatırımcıları bu yönde uyarıyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Dünyanın Rezerv Para Birimi Olabilir Mi?

Sonraki Haber

Elon Musk’tan Dogecoin Yatırımcılarını Heyecanlandıran Bir Açıklama Geldi!

İlgili Haberler