Ünlü Analist Açıkladı: Bitcoin (BTC) 2025’e Kadar 1 Milyon Dolar Olacak!

İlayda Peker

Real Vision kurucusu ve CEO’su Raoul Pal Bitcoin’in 2025 yılına kadar 1 milyon dolara ulaşacağı iddiasını temellendirdi. Stansberry Research’e verdiği röportajda Pal, önümüzdeki birkaç yıl içinde kripto para birimine muazzam bir para akışı olacağını dile getirdi. Bunun sonucunda da Pal’a göre Bitcoin (BTC) 2025 yılına kadar 1 milyon dolara ulaşacak.

“Muazzam Sermaye Girişleri Olacak”

1 milyon dolarlık hedefin doğru olduğunu ifade eden Pal, bunun için sadece 5-6 yıla ihtiyaç olduğunu dile getirdi. Pal açıklamalarında bir yarılanma döngüsünün daha yaşanacağını ifade etti ve konuştuğu herkesin Bitcoin ile ilgilendiğini dile getirdi. Pal’a göre henüz çok büyük fon girişleri için bir transfer yolu yok. Ancak insanlar bunu araştırıyor ve önümüzdeki yıllarda birçok insanın radarında Bitcoin olacak.

Ayrıca Pal’ın bahsi geçen kişileri “akıllı insanlar” olarak nitelendirmesi de dikkatleri çekiyor.

Bunlara ek olarak Bitcoin‘in mevcut yarılanma döngüsü Mayıs 2020’de başladı ve yaklaşık dört yıl sürecek. Ayrıca sadece Pal değil tüm kripto para ekosistemi yarılanma sonrasında bir artış hareketi bekliyor ve analistlerin büyük çoğunluğu bu konuda araştırmalar yapıyor.

Örneğin; stock-to-flow modelinin yaratıcısı Plan B Bitcoin’in Mayıs ayından bu yana artış eğiliminde olduğunu dile getirdi ve bu durum tarihsel verilerle de uyuşuyor.

Kurumsal Yatırımlar

Aslında artan kurumsal yatırımlar da gerçekten önümüzdeki aylarda Bitcoin’de giriş yapacak fon miktarının artacağının bir kanıtı olarak değerlendiriliyor. Çünkü MicroStrategy’nin BTC’yi rezerv para birimi olarak benimsemesinin ardından dünyanın en zengin ailelerinden Rothschild’in de Bitcoin aldığının ortaya çıkması ile büyük oyuncuların günden güne kripto para ekosistemine dahil olduğu görülüyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Oyun Devinin Token Satış Tarihi Belli Oldu!

Sonraki Haber

Bitcoin Adına İyi Şeyler Oluyor: BTC Günden Güne Güçleniyor

İlgili Haberler