Büyük İddia: Rothschild’ler Gerçekten Bitcoin (BTC) Yatırımı Yaptı Mı?

İlayda Peker

Rothschild Investment Corporation, Grayscale’in GBTC’si aracılığıyla hisse senedi formunda 27 Bitcoin (BTC) satın aldı. Günümüzde Rothschild’in 235.000 doları Bitcoin’de olmak üzere 1.4 milyar dolarlık varlığa sahip olduğu biliniyor.

Rothschild ve Bitcoin

Rothschild ailesinin Bitcoin yatırımı yapmış olması bugün çok büyük ses getirdi. Ancak görüntülerde görünen Rothschild Investment Corporation’ın gerçekten malum Rothschild  ailesi olup olmadığı bir tartışma konusu yarattı.

Bilindiği gibi son zamanlarda özellikle büyük şirketlerin Bitcoin’e yatırım yaptığını, hatta MicroStrategy gibi büyük bir firmanın rezerv para olarak Bitcoin’i benimsediğini görüyoruz. Dolayısıyla aslında Rothschild’in de BTC yatırımı yapmış olma ihtimali var.

Yazının sonunda da görebileceğiniz gibi Rothschild’in yanı sıra birçok yeni yatırımcının GBTC ile Bitcoin’e yeni yatırım yaptığı görülüyor.

Forbes’un paylaştığı uzun listeye göre kurumsal yatırımlar Bitcoin alanında günden güne artıyor ve yatırım yapan kişilerin arasına her geçen gün yenileri ekleniyor. Yine de Twitter’da bir kullanıcı Rothschild Investment Corporation’ın, herkesin tanıdığı Rothschild’ler ile bir bağlantısı olmadığını dile getirdi.

Kurumsal Yatırım

Bitcoin alanında kurumsal yatırımların çok önemli olduğu en başından bu yana sürekli dile getiriliyor. Özellikle 2017 yılındaki rekorların ardından kripto para ekosistemi yalnızca bireysel yatırımcıların değil kurumsal yatırımcıların da ilgisini çekmeye başladı.

Kurumsal yatırımların artmış olması insanların Bitcoin ve kripto paralara daha pozitif bakması ve güvenlerinin artmasını sağlıyor. Ayrıca kurumsal yatırımcıların talebi arttıracağı ve dolayısıyla Bitcoin fiyatının da artacağı da düşünülüyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ünlü Yatırımcı Hangi Seviyeden Bitcoin (BTC) Alacağını Açıkladı!

Sonraki Haber

Bu Token Merkezileşme Korkusuyla Büyük Düşüyor!

İlgili Haberler