Ünlü Analist 2023 Son Çeyreği İçin Bitcoin Fiyat Tahmini Yaptı

Bitcoin Haber

MN Trading’in kurucusu ve CEO’su Michael van de Poppe, 2023 yılının son çeyreğinde Bitcoin‘in yükseleceğini öngördü. Poppe’nin Bitcoin için yıl sonu hedefi ise 40.000 dolar. Ünlü analist, bu tahminini birçok gelişme üzerinden değerlendirdi ve “Uptober” tanımını kullandı.

Poppe’nin bu tahmininin ardından, başka bir analist olan Juan Percent Trader, piyasanın net yükseliş sinyalleri verdiğini belirtti. Ancak yatırımcıların kripto para piyasasının risklerine dikkat etmeleri gerektiğine vurgu yaptı. Juan, Poppe’nin bahsettiği ETF başvuruları ve halving etkinliği konusunda umutlu olduğunu ifade etti.

Bitcoin, 2023 yılında birçok olayın fiyatlandığı ve volatilitesi yüksek bir dönem geçirdi. Kripto para piyasasının amiral gemisi olarak bilinen Bitcoin, yıla yükseliş ile başladı ve yılın en yüksek seviyesi baz alındığında %91’in üzerinde değer kazandı.

Bitcoin, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’da yaşanan yasal düzenlemeler nedeniyle baskı altında kaldı. Ayrıca, 2023 yılında makroekonomik veriler de ön plana çıktı ve Bitcoin bu durumda ciddi bir sınav verdi.

Bu yazının yazıldığı sırada, Bitcoin 27.270 dolar seviyesinden işlem görüyordu. Bitcoin’in yükselişi devam ederken, 27.483 dolar seviyesindeki dirence yaklaşıyor. Bu seviyede bir sınav verecek olan Bitcoin, Poppe’nin öngördüğü hedefe ulaşmak için çaba sarf ediyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Eylül Ayında Öne Çıkan NFT Projeleri ve Akıllıca Seçim Yapma Yöntemleri

Sonraki Haber

Ethereum’un Bitcoin’i Geçmesi Bekleniyor: Kıdemli Kripto Para Analisti Açıklıyor

İlgili Haberler