Uniswap’de (UNI) Kısa Vadeli Kazançlar Olası Mı? 

Bitcoin Haber

ABD enflasyonunun %5’in altına inmesinin ardından kripto piyasası 10 Mayıs’ta kendinden geçti. Özellikle Uniswap (UNI) aynı gün bir toparlanma yaşadı ve basın saatine göre 5,143 dolardan işlem görerek 9 Mayıs’taki en düşük seviyesi olan 4,800 doların çok üzerine çıktı.  

Boğalar Neyi Hedefliyor? 

Bununla birlikte, hafif yükseliş trendi UNI’nin önceki 5,2 $’lık en düşük seviyesine ulaştı ve engel devam ederse keskin bir düşüş görebilir. Bu arada, Bitcoin 27,5 bin doların altında işlem gördü, bu da kısa vadeli düşüş baskısının önümüzdeki birkaç saat / gün içinde artabileceği anlamına geliyor. 

Geçtiğimiz iki hafta içinde UNI 5,2$ – 5,7$ arasında konsolide oldu. UNI 8 Mayıs’ta düşüş eğilimi gösterdi ancak 10 Mayıs’ta kayıplarını tersine çevirdi. Ancak, 5,2 $’lık düşük aralıktaki fiyat reddi, UNI’nin tekrar daha düşük destek seviyelerine gerilemesine neden olabilir.  

Açığa satış yapanlar UNI’yi Aralık ayının en düşük seviyesi olan 4,95$’a ya da Kasım ayının en düşük seviyesi olan 4,71$’a doğru düşürebilir. Özellikle, 5,2 $ ‘lık düşük aralık Ocak 2023 düşük seviyesidir, yani UNI 2023’ün 1. çeyreğinde elde edilen tüm kazançları temizlemiştir.   

Bununla birlikte, 5,2 doların üzerinde bir kapanış, kısa vadeli boğalara geçtiğimiz haftalarda yapılan kayıpları tersine çevirme şansı verebilir. Ancak, UNI 5,2 – 5,7 $ konsolidasyon aralığının üzerinde kapanırsa kaldıraç kazanacaklardır.  

Bu yazının yazıldığı sırada RSI (göreceli güç endeksi) 50 seviyesinin üzerindeydi ve bu da 10 Mayıs’ta talebin iyileştiğini destekliyordu.  

Benzer şekilde, OBV 10 Mayıs’ta hafifçe yükseldi, ancak basın zamanında bir düşüş sergiledi – yükseliş ve hacimdeki hafif düşüş daha fazla yükselişi baltalayabilir. 

Satış Baskısı Mı Var? 

Coinglass’ın borsa uzun/kısa oranına göre, UNI şortları 4 saatlik zaman diliminde %51,32 ile baskın durumda. Bu durum, 5,2$’lık düşük aralığı zorlu bir engel haline getirebilecek kısa vadeli düşüş görünümünün altını çiziyor.  

Buna ek olarak, son 4 saat içinde daha fazla uzun pozisyon (4,37 bin $) harap olurken, hiçbir kısa pozisyonda likidasyon yaşanmadı. Bu durum, UNI için daha düşük destek seviyelerine sürükleyebilecek olası bir düşüş trendini destekliyor. 


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Analisti, Bir Ethereum Rakibinin Ralliye Hazır Olduğunu Söyledi 

Sonraki Haber

Binance.US CZ’nin Hissesini Düşürmeyi Planlıyor: Rapor 

İlgili Haberler