Uniswap (UNI) Son Gelişmeler Işığında Düşüş Yaşıyor

Bitcoin Haber

Son günlerde ortaya çıkan gelişmelerin ardından Uniswap (UNI), düşük talep ve yapılan işlemlerde %0,15’lik bir ücretlendirmenin gerçekleşeceğinin açıklanması sebebiyle %5 oranında düşüş yaşadı. Uniswap protokolünün kurucusu Hayden Adams, bu durumu düşük ücretlerle kripto ve DeFi’yi geliştirmeye devam etme olanağı sağlayacağı şeklinde değerlendirdi.

Bu düşüş, Uniswap’ın en büyük token hareketinin gerçekleştiği bir döneme denk geldi. 15,8 milyon UNI token’ın bir kripto para cüzdanından diğerine aktarıldığı bu hareket, yatırımcı güveninden değil, Uniswap ekibinin vesting sözleşmesine yaptığı bir iç transferden kaynaklandı.

Uniswap’ın DeFi token’ı, yazım saati itibariyle 3,89 dolardan işlem görüyor. Göreceli Güç Endeksi (RSI) 31,81, Para Akışı Endeksi (MFI) ise 36,03 olarak belirtiliyor.

Uniswap’ın Chaikin Para Akışı (CMF) göstergesi, kısa bir süreliğine sıfır çizgisinin üzerinde kaldıktan sonra negatif seyrini yatırımcıya hissettirdi. Bunun yanı sıra, Parabolic Stop and Reverse (SAR) göstergesi de düşüş trendi yönünde belirtiler gösterdi.

Bu bilgiler, kesinlikle yatırım tavsiyesi niteliğinde değil, yatırımcıların kendi araştırmalarına dayanarak karar vermeleri gereken bilgilerdir. Kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olduğu ve bu sebeple risk taşıdığı unutulmamalıdır.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin ve Altcoinlerde Son Durum: Shiba Coin Fiyat Analizi ve Beklentiler

Sonraki Haber

Lightning Labs, Taproot Assets İle Bitcoin Ağı Üzerinde Küresel Varlıkların Çıkarılmasını Kolaylaştırıyor

İlgili Haberler