Altın ve Bitcoin: Küresel Piyasalar ve Kripto Para Yatırımcıları için Durum Analizi

Bitcoin Haber

Altın, 2.000 dolar sınırını hedeflerken, dijital altın olarak kabul edilen BTC 26.800 dolar desteğini korumakta zorlanıyor. Jeopolitik risklerin ve küresel enflasyon endişelerinin artması altın fiyatını yukarı çekerken, BTC fiyatı 27.000 doların altında işlem görmeye devam ediyor. Yatırımcıların odaklandığı husus, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), Grayscale Investments’ın amiral gemisi fonunu spot bitcoin ETF’lerine dönüştürmesinin önünü açabilecek mahkeme kararıdır.

Ağustos sonunda, mahkeme SEC’in GBTC konusunda keyfi davrandığını belirledi. SEC bu karara itiraz edebilir ve eğer itiraz etmezse, BlackRock ve diğer ETF başvurularının önündeki önemli bir engel kaldırılmış olur. Ancak, GBTC’nin negatif primi büyük kırılma saati yaklaşırken 0’a doğru ilerlemezken, bu durum kurumsal yatırımcıların bu hamleyle hızlı bir ETF müjdesi beklemediğini gösteriyor.

Bitfinex analistleri, BTC fiyatının yılın ilk çeyreğinde %65’in üzerinde getiri sağlaması nedeniyle, devam eden yatay hareketi görmezden geliyor. Analistlere göre, BTC’nin uzun vadeli döngüsü dikkate alındığında, kral kripto para biriminin kendisini değer deposu olarak kanıtladığı düşünülüyor. Bu durum, belirsiz bir makro iklimde BTC’yi dijital altın haline getiriyor.

Max Keiser’a göre, Bitcoin nihai güvenli limandır ve kendi vektörü üzerinde hareket eder. Keiser, itibari para ateşinden ve altının cansız performansından kaçmanın tek yolunun Bitcoin olduğunu belirtiyor. Ancak, yazıda belirtildiği gibi, yatırımcıların kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmaları ve kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekiyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Fiyatı Sıkıştı: Ağ Aktivitesi, ABD Gelişmeleri ve Balina Hareketleri

Sonraki Haber

Ethereum Fiyat Analizi: Beklenen Toparlanma Süreci Başlıyor Mu?

İlgili Haberler